WhatsApp Uygulamasına Parola Koymak

yıldızlı mesajlarDünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarının başında WhatsApp gelmektedir. Mesajlaşmanın yanı sıra dosya alıp gönderebildiğimiz bu uygulamada birçok özel verilerimiz olabiliyor. Tüm bu bilgilerin gizliliği için Whatsapp uygulamasına parola koymak gerekmektedir. Yazımızın devamında bu konu hakkında daha detaylı bilgiler bulabileceksiniz.

Gizlilik konusunda son yıllarda büyük bir farkındalık oluşmaya başladı. Hal böyle olunca başta cep telefonlarımız olmak üzere birçok yerde güvenlik önlemlerini arttırmaya başladık. Mesela telefonun açılış ekranına şifre koyarak daha güvenilir bir hale getirdik. Bazıları ise her şeyde bu parolayı açmakla uğraşmaktansa sadece belli başlı bilgilerin erişimine şifre koymayı tercih etmektedir. Bu bahsettiğimiz yolu seçenler son günlerde WhatsApp uygulamasına nasıl şifre konur diye araştırmaktadır. İşte WhatsApp şifre koyma adımları:

WhatsApp uygulamasına parola koymak isteyenler bu amacına ulaşmak için en çok aşağıdaki uygulamaları tercih etmektedir.

* Smart AppLock: Android marketten ücretsiz indirebileceğiniz bu uygulamayı kurduktan sonra sizden parola isteyecektir. Varsayılan parolası 7777 olan bu uygulamada Ayarlar > Şifre ve Desen sekmesini izleyerek kendiniz şifre belirleyebilirsiniz. Ardından Uygulamalar alanında yer alan + butonuna tıklayarak başta WhatsApp olmak üzere dilediğiniz uygulamaya şifre koyabilirsiniz.

* Lock For WhatsApp: Bu uygulamanın Smart AppLock uygulamasından tek farkı sadece WhatsApp için geliştirilmiş olmasıdır. Uygulamayı yükledikten sonra şifre veya desen belirleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

IOS tabanlı cihazlar için WhatsApp şifre koyma işlemi ise şimdilik yapılamamaktadır. İşletim sisteminin bu tür uygulamaları güvensiz görmesi nedeniyle Jailbreak yapmadan WhatsApp uygulamasına parola koymak sadece hayal olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.