WordPress 3.4.2 İle Gelen Yenilikler

Bu yazımızda sizler için, WordPress 3.4.2 sürümü ile ilgili güncellemelerden söz edeceğiz. Pek çok kişi, WordPress’in ne olduğunu biliyor; fakat, WordPress nedir sorusunun yanıtını dahi bilmeyen pek çok kişinin bulunduğunu da biliyoruz. O halde, öncelikle WordPress nedir sorusunun yanıtını kısaca verelim, sonrasında ise sizler için kısaca WordPress 3.4.2 sürümü ve WordPress 3.4.2 güncellemesinden bahsedelim:

İnternetten para kazanmak, pek çoğumuzun bildiği gibi, günümüzün en popüler konuları arasında yer alıyor. İnternetten para kazanmak için, herkesin olmasa da pek çok kişinin bir internet sitesine ihtiyacı var. İnternet sitesi kurmak, kimileri için başlı başına bir sorun, hatta internet sitesi kurmak konusunda bilgi sahibi olmayan çok sayıda kişi, internet sitesi kurmak için, bu işi bilen kişilere yüklü miktarda para ödemeleri gerçekleştirmekte. Fakat bir de, internet sitesi kurulumunu kendisi gerçekleştirenler var, ve inanın bu kişiler, yazılım uzmanı falan değil, sadece, internet sitesi kurulumu sırasında, WordPress gibi hazır; ve ücretsiz yazılımları kullanıyorlar. Bu tarif ile aslında, WordPress nedir sorusunun kısa tanımını da vermiş olduk, ücretsiz site kurulumunun gerçekleştirildiği yazılımlar arasında yer almakta WordPress…
WordPress dokuz senedir internet sitesi alanında kendisini geliştirmiş bir yazılım olmakla birlikte, teknolojik gelişmelere bağlı olarak kendisini yeniliyor, ve güncelleniyor… Bu yenilenme ve güncellenme işlemi sırasında, gerek güvenlik açıkları kapatılıyor, gerek var olan hatalar düzeltiliyor, gerek iyileştirmeler yapılıyor; fakat aslında olan tek bir şey var, o da, WordPress güncellemelerinde her zaman bir adım daha ileri gitmek… WordPress 3.4.2 ile yapılanlara kısaca göz atalım:
WordPress 3.4.2 ile birlikte, WordPress 3.4.1’de bulunan yirmi adet güvenlik açığının kapatılması olanaklı hale getirildi. WordPress 3.4.2 ile aynı zamanda, WordPress içerisinde var olan bazı programlama hataları giderildi, bazı işlevlerin sürümleri yükseltildi; WordPress kullanıcı admin panelindeki donma probleminin de WordPress 3.4.2 ile birlikte ortadan kaldırıldığını belirtmemiz gerekmektedir. WordPress 3.4.2 ile birlikte gerçekleştirilen bir diğer şey ise, WordPress hızının arttırılması oldu… Kısaca, WordPress 3.4.2 yine gelişti, yine ilerledi…

Bir önceki yazımız olan İpad2 Türkiye Fiyatları: İpad2 Fiyat ve Özellikleri başlıklı makalemizde apple, ipad2 ve ipad2 fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.