Rapsberry Pi PC Satışta… İşte Rapsberry Pi Fiyatı Ve Rapsberry Pi Özellikleri

Bu yazımızda sizlere, Raspberry Pi computer; ve Raspberry Pi PC hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Raspberry Pi özellikleri, ve Raspberry Pi fiyatı ile birlikte, Raspberry Pi’nin İngiltere’de satışa sunulduğunu, ancak, Raspberry Pi Türkiye için henüz kesin bir bilgiye sahip olunmadığını da belirtmek isteriz. Ancak, Raspberry Pi fiyatı, ve Raspberry Pi özellikleri nedeniyle, Raspberry Pi PC; ve Raspberry Pi computer, İngiltere’de satışa sunulduğu anda tükendi, ve Raspberry Pi PC, şu anda stok sıkıntısı yaşıyor…

Raspberry Pi PC, ve Raspberry Pi computer’in bu denli ilgi görmesinin nedeninin ne olduğunu soracak olursanız, Raspberry Pi PC; ya da Raspberry Pi computer, sadece bir devre kartı gibi görünüyor; yani, Raspberry Pi PC; ve Raspberry Pi computer en küçük bilgisayar, bu da yetmezmiş gibi, Raspberry Pi fiyatına baktığımızda, Raspberry Pi PC’nin aynı zamanda en ucuz bilgisayar olduğunu da görüyoruz… Raspberry Pi Türkiye için henüz bir bilgiye sahip olmasak da, Raspberry Pi PC’nin iki farklı sürümü olduğunu belirtmemiz gerekiyor.
Raspberry Pi computerin iki farklı sürümü var; ve bu iki farklı sürüm arasındaki tek fark Raspberry Pi özellikleri arasında yer alan RAM’in farklılığı… Farklı büyüklüklerdeki RAM elbette Raspberry Pi fiyatının da farklı olmasına neden oluyor. Raspberry Pi fiyatından söz etmeden önce, dilerseniz, Raspberry Pi PC; ve Raspberry Pi computer için Raspberry Pi özelliklerini anlatalım:
Raspberry Pi özellikleri arasında ilk olarak işlemcisinden bahsetmemiz gerekiyor: 700 MHz hızında ARM 11 tabanlı Broadcon BCM2832 işlemci ile gelen Raspberry Pi özellikleri arasında USB 2.0 desteğinden, ve HDMI portundan da söz etmemiz gerekmektedir. Raspberry Pi özelliklerinden bir diğeri de MicroUSB desteğidir. Peki ya Raspberry Pi özellikleri arasında yer alan, ve Raspberry Pi iki farklı sürüme ayıran RAM durumu nedir?
Raspberry Pi 128 MB RAM; ve Raspberry Pi 256 MB RAM olarak iki farklı sürümle geliyor. Raspberry Pi fiyatı da buna göre değişiyor. Raspberry Pi fiyatı, RAM’i 128 MB olan sürümü için 25 $; Raspberry Pi fiyatı 256 MB RAM olan sürümü için ise 35$ olarak satışa sunulmuş durumda.

Bir önceki yazımız olan Bu Önerilerle Eski Bilgisayarı Hızlandırmak Mümkün başlıklı makalemizde eski bilgisayar, eski bilgisayarı ve eski bilgisayarı hızlandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.