Artes Tablet Açılmıyor

Artes tablet açılmıyorSiz değerli okurlarımızdan gelen soruları cevaplandırmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda tarafımıza gelen Artes tablet açılmıyor ne yapmalıyım sorusuna detaylı cevap vereceğiz. İlk olarak Artes Q812 tablet açılmıyor sorusu ile bir okurumuz bize ulaştı ve bu sorunu nasıl çözebileceği hakkında yardımcı olmamızı istedi. Biz de yaptığımız araştırmalar sonucunda Artes Q812 tabletin yanı sıra Artes D710 tablet açılmıyor ne yapmalıyım şeklinde sorulara da denk geldik. Bu nedenle aynı marka ve yakın modeller olduğu için Artes tablet açılmıyor başlığı altında tüm bu sorulara cevap verelim dedik.

Genel olarak akıllı cihazlarda karşılaştığımız sık sorunlardan birisidir açılmaması. Ya da açılıp ekranının donarak herhangi bir işlem yapmaya müsaade etmemesi gibi ekran ve işletim sistemi kaynaklı sorunlarla karşılaşmaktayız. Bu gibi sorunlarda maalesef format atmaktan başka çaremiz bulunmuyor. Format atarken de tüm bilgiler gideceğinden kurtarma gibi bir şansımız olmuyor.

Tüm bu bilgilerin ışığında Artes tablet açılmıyor sorununa format nasıl atılır anlatarak cevap vereceğiz. Formata başlamadan evvel cihazınızın tamamen kapalı olduğundan emin olun. Cihazınızı Ses Açma ve Güç düğmesine basarak onarım / recovery modunda başlatın. Bazı modellerde bu tuşlar Ses Azaltma ve Güç tuşları olabilir. Açılan ekranda wipe/Factory reset yazan alana ses tuşlarını kullanarak gelip güç tuşuna basın. Gelen ekranı Yes diyerek geçin. Bir süre bekledikten sonra ekrana gelen menüden reboot system now diyerek yeniden başlatın. Bu süreç biraz uzun sürebilir. Bu şekilde açılmayan Artes tabletlere format atarak sorunu giderebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Philips Türkiye'nin Belirlemiş Olduğu Kalite Standartları başlıklı makalemizde philips, philips türkiye ve philips yetkili servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.