Bari Tablete Nasıl Format Atılır?

Bari tablete format atmaBu yazımızda sizlere, pek çok kişinin mağdur olduğu, ancak nasıl yapılacağını da bilmediği için Bari tablete format atamadığını düşünerek, Bari tablete nasıl format atılır sorusunun yanıtından söz etmeye çalışacağız. Öncelikle belirtelim, Bari tablet, diğer Android tabletlerde olduğu gibi bir kaç tuş kombinasyonu ile formatlanamıyor. Bu nedenle de Bari tablete format atmak için ROM yüklemek gerekiyor.

İnternet üzerinde, Bari tablete format atabilmeniz için bir kaç tane yayınlanmış ROM mevcut. Ancak biz size, hangi ROM’un düzgün çalıştığı hakkında bir güvence veremeyeceğimiz için, sadece işlemi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Google üzerinden arama yaparak, birbirinden farklı sitelerde bulunan ROM’lar arasından kendinize en uygun olanı bulabilir, ve Bari tablete format atma işlemini bu aşamadan sonra gerçekleştirebilirsiniz. O halde zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım…

Bari Tablete Nasıl Format Atılır?

Google üzerinden Bari tablet ROM araması gerçekleştirip, sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz ROM’u yükleyin; sonrasında bu ROM’a ait kurulum dosyasını da bularak yüklemeyi unutmayın. Yükleme işlemlerini masaüstü, ya da dizüstü bilgisayarınızdan yapmalısınız.

Sıkıştırılmış dosya formatında inecek olan dosyaları RAR, ya da ZIP’ten çıkartmalı, sonrasında, kurulum dosyasının içerisine ROM’u atmalısınız.

Şimdi yapmanız gereken işlem, Bari tableti kapatmak; sonrasında da M tuşuna sürekli basılı tutarak, tabletin USB kablosunu bilgisayara bağlamak. Elinizi M tuşundan çekmeden, bilgisayarınızın Bari tabletinizi görmesini beklemelisiniz. Sonrasında M tuşunu bırakabilirsiniz.

Eğer bilgisayarınız Bari tabletinizi görmedi ise, kurulum dosyası içerisinde RK V1.5 Tool/Driver/x86 bu yolu takip ederek Bari tabletin bilgisayarınız tarafından görülüp görülmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu arada, kendi işletim sisteminizi de seçmeniz gerekebilir. Dizin yolunu dikkatlice izlemelisiniz. Eğer yine de bilgisayarınız Bari tabletinizi görmedi ise, USB kabloyu bilgisayarınızın farklı girişlerine takıp işlemi yeniden denemeniz gerekebilir.

Bilgisayarınızın Bari tableti görmesinin sonrasında yapmanız gereken, tabletten USB kablosunu çıkartmak. Sonrasında tuşların bulunduğu yerde yer alan yuvarlak deliğe ince uçlu bir şey sokarak bastırmalı, ve bu şekilde tabletinizin resetlenmesini sağlamalısınız.

Reset işleminden sonra USB kablosunu tablet, ve bilgisayara yeniden bağlamanız gerekiyor. Bu işlemi yaparken elinizi M tuşundan yine çekmemelisiniz. Bu arada Power tuşuna da bir parmağınızı basıp basıp çekmeniz gerekmektedir. Bu işleme, bilgisayarınızda açık bulunan programın Connect Device kısmında görülen Bari tablet yeşil olana kadar devam etmelisiniz.

Tabletiniz yeşil oldu ise, alt kısımda bulunan Uprage butonuna tıklayın; ve sonrasında tabletiniz açılana kadar bilgisayar; ya da Bari tablete müdahale etmeyin. Ama eğer Bari tablet pembe ise, bu durumda M tuşuna basılı tutarak elinizi Power tuşuna basıp çektiğiniz işlemden itibaren her şeyi yeniden yapmanız gerekecek.

Tüm bu işlemlerin sonrasında Bari tablete format atma işlemi tamamlanmış olacak, ve tabletiniz açılacaktır…

Bir önceki yazımız olan Philips Türkiye'nin Belirlemiş Olduğu Kalite Standartları başlıklı makalemizde philips, philips türkiye ve philips yetkili servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sohbete katılın

4 yorum

  1. çok teşekkürler daha yapmadım ama yapacam acıkcası hiç yapamam böyle şeyleri ama bakalım umarım tablet çökmez

  2. abi ben attım tablet açıldı dokunmatik tutmuyor tekerar attım yine aynı

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.