iPad 3 Değil Yeni iPad Geldi… İşte Yeni iPad Özellikleri

Herkes merakla iPad 3’ü bekliyor; iPad 3 ne zaman, iPad 3 özellikleri gibi konularda sorular soruyorlardı. Ve beklenen gün geldi; herkesin iPad 3 beklentisi yok oldu; çünkü, iPad 3 değil, Yeni iPad geldi… Şaşırdınız öyle değil mi? iPad 3 özelliklerini değil, Yeni iPad özelliklerini anlatacağız sizlere bu yazımızda:

Yeni iPad özelliklerine baktığımızda, Yeni iPad’da en çok dikkatimizi çeken, Yeni iPad’ın A5X işlemcisi ile Retina ekranı oldu… Peki ya Yeni iPad’ın diğer özellikleri neler?
Yeni iPad özellikleri arasında ilk olarak çözünürlüğünden söz etmemiz gerekiyor… Yeni iPad özellikleri arasında yer alan çözünürlük, 2048 x 1546… Yeni iPad, ekran yoğunluğu; ve görüntü kalitesi ile, bu nedenle ilgi çekiyor… Retina ekranı ile Yeni iPad’da görüntüler daha keskin, daha yoğun; bununla birlikte yazılar daha okunaklı…
Yeni iPad özellikleri arasında A5X işlemciden de söz etmek gerekiyor. Yeni iPad özellikleri arasında yer alan işlemci dört çekirdekli ve grafik işlemciye sahip olması ile biliniyor. Yeni iPad’da yer alan işlemcinin o kadar hızlı olduğu iddia ediliyor ki, bunun için rakamsal bir ifade de kullanılıyor: A5X işlemci, Nvidia Tegra 3’ten dört kat daha hızlı…
Yeni iPad özellikleri arasında, yeni fotoğraf düzenleme uygulaması ile, güncel video düzenleme uygulamasından da söz etmek gerekiyor. iPhoto; ve iMovie, Retina ekran, ve Yeni iPad için oldukça eğlenceli gibi görünüyor.
Yeni iPad özellikleri arasında, LTE ve Verizon desteklemesinden de bahsetmek gerekirken, Yeni iPad aynı zamanda, arka yüzünde bulunan 5 MegaPiksel kamerası ile geliyor. Yeni iPad özellikleri arasında 1080p video kaydı yaptığından da söz etmek gerekiyor.
Yeni iPad ne zaman sorusunun yanıtını, yurt dışı için vermek istersek, Yeni iPad ne zaman sorusuna, 16 Mart 2012 yanıtını vermemiz gerekecektir. Yeni iPad fiyatlarına gelecek olursak… Yeni iPad fiyatları Türkiye için henüz belirlenmiş değil; ancak, Yeni iPad fiyatlarının, iPad 2 fiyatları ile eş değer olacağı tahmin ediliyor. iPad 2 fiyatları ile ilgili bir dedikodu da şu şekilde: iPad 2 fiyatlarında ortalama 100½’lık bir düşüş bekleniyor…

Bir önceki yazımız olan Philips Türkiye'nin Belirlemiş Olduğu Kalite Standartları başlıklı makalemizde philips, philips türkiye ve philips yetkili servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.