iPad Mini 2 Ne Zaman? iPad Mini 2 Nasıl Olacak?

iPad Mini 2Bu yazımızda sizlere iPad mini 2 ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. iPad mini 2 ne zaman diyenler için tahmini iPad mini 2 çıkış tarihinden söz edecek olmamızın sonrasında, iPad mini 2 nasıl olacak sorusunun yanıtları arasında yer alan, ve belirli iPad mini 2 özelliklerini aktaracağımızı da belirtmeyi unutmamalıyız. O halde hiç zaman kaybetmeden iPad mini 2 ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

iPad mini 2 ne zaman? iPad mini 2 çıkış tarihi ile ilgili elde net bir bilgi bulunmamakla birlikte, iPad mini 2’nin 22 Ekim 2013 tarihinde tanıtılmasının beklendiğini belirtmemiz gerekmektedir. Peki iPad mini 2 nasıl olacak?
Tahmini iPad mini 2 özellikleri arasında ilk olarak parmak izi sensöründen söz etmemiz gerekmektedir. Nano SIM ile çalışacak olan iPad mini 2 özellikleri arasında, LED Backlit IPS LCD kapasitif dokunmatik ekran, 16 Milyon renk desteği ile, 1536 x 2048 piksel ekran çözünürlüğü ile 7.9 inç ekran boyutundan da söz etmemiz gerekmektedir.
iPad mini 2 özellikleri arasında 1 GB RAM ile birlikte, 16 GB, 32 GB; ve 64 GB dahili hafıza seçeneklerinden de söz etmemiz gerekmektedir. Ancak MicroSD kullanımı iPad mini 2 için geçerli olmayacaktır. GPRS, EDGE, Speed, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, USB 2.0… gibi farklı bağlantı seçeneklerine sahip olacak olan iPad mini 2’nin kamerası 5 MegaPiksel çözünürlüğünde; ve Autofocus fonksiyonu ile birlikte gelecek. Görüntülü konuşmayı olanaklı hale getirecek olan ön kamera ise 1.2 MegaPiksel olup, yüz tanıma gibi özellikleri de beraberinde getirecek.
iPad mini 2 nasıl olacak sorusunun yanıtları arasında, cihazın sahip olacağı iOS 7.1 işletim sisteminden de söz etmemiz gerekiyor. Apple A7 chipseti ile gelecek olan iPad mini 2’nin işlemcisi çift çekirdekli 1.3 GHz Cyclone iken, grafik işlemcisi ise PowerVR G6430 olarak belirtilmekte. Altın, gri; ve gümüş beyazı renk seçenekleri ile sunulacak olan iPad mini 2 özellikleri arasında yer alacak Li-Po pilin gücü ise henüz belirtilmedi…

Bir önceki yazımız olan Philips Türkiye'nin Belirlemiş Olduğu Kalite Standartları başlıklı makalemizde philips, philips türkiye ve philips yetkili servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.