iPad Nasıl Sıfırlanır? iPad Format Atma Bilgileri

iPad nasıl sıfırlanırBu yazımızda sizlere, iPad nasıl sıfırlanır, iPad nasıl formatlanır, ve iPad nasıl format atılır şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan iPad format atma bilgilerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de iPad nasıl sıfırlanır, ya da iPad nasıl formatlanır diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden iPad nasıl format atılır sorusunun yanıtları arasında yer alan iPad format atma bilgilerini verelim, ancak tüm dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın, çünkü iPad format atma sonrasında uygulamalarınız, müzik, ve resimleriniz silinecek, ayarlarınız sıfırlanacaktır. iPad nasıl sıfırlanır sorusunun yanıtı, cihazınıza virüs bulaştığında, ayarları bozulduğunda, ya da herhangi bir yavaşlama durumunda işinize yarayacaktır. İşte bilmeniz gerekenler:

iPad nasıl format atılır diyenler, cihazlarını ilk aldıkları günkü haline getirmek istiyorlarsa, ilk olarak iPad’ı kapatmalı, sonrasında bilgisayarlarından iTunes’i açarak iPad’ı bilgisayarlarına bağlamaları gerekmektedir; ancak bu işlemin, Home tuşuna basılı tutularak USB kablosunun takılması sureti ile gerçekleşmesi gerekmektedir. Bunun sonrasında iPad ekranının açıldığını görebilirsiniz. iTunes iPad’ı tanıdıktan sonra, Recovery Mod’a, yani Geri Yükle’ye tıklamanız gerekmektedir. Bunun ardından işlem kendi kendine gerçekleşecektir. Bu aşamada yapmanız gereken sadece beklemektir.
Eğer menüye ulaşarak iPad format atma işlemini gerçekleştirecekseniz, kısmi bir format atma süreci işinize yarayabilir, isterseniz sözcük sözlüğünü, isterseniz ağ ayarlarını ya da ana ekran yerleşimini sıfırlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır: Menü – Ayarlar – Genel – Sıfırla sıralamasını izlemeniz gerekmektedir. Eğer bunun sonrasında, Tüm Ayarları Sıfırlama’yı seçerseniz, iPad sıfırlama işlemini komple ayarlarda gerçekleştirmiş olursunuz. Tüm İçeriği Ve Ayarları Sıfırlama’yı seçerseniz, ayarlarla birlikte içeriğiniz de silinecektir, ve bununla birlikte iPad, yeniden ayarlanana kadar kullanılamaz hale gelecektir. Ağ Ayarlarını Sıfırlama ise; Wi-Fi bilgilerinin tamamı bu şekilde sıfırlanabilir. Wi-Fi kapatılarak yeniden açılır, ve bağlı bulunan tüm ağlar ile iletişim kesilir. WPN ayarlarını silmek için ise yapmanız gereken işlem şudur: Menü – Ayarlar – Genel – Profil… Burada silmek istediğiniz profili seçerek Silmeniz gerekmektedir. Klavye Sözlüğünü Sıfırlama ile iPad tarafından, yazı yazarken siz

Bir önceki yazımız olan Philips Türkiye'nin Belirlemiş Olduğu Kalite Standartları başlıklı makalemizde philips, philips türkiye ve philips yetkili servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.