Samsung Galaxy Tab 3 Nasıl Format Atılır? Samsung Galaxy Tab 3 Fabrika Ayarlarına Döndürme

Samsung Galaxy Tab 3 format atmaBu yazımızda sizlere, Samsung Galaxy Tab 3 nasıl format atılır sorusunun yanıtı olan Samsung Galaxy Tab 3 format atma bilgilerini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Samsung Galaxy Tab 3 kullanıyor; ve Samsung Galaxy Tab 3 format atma gereği duyuyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, Samsung Galaxy Tab 3 nasıl format atılır sorusunun yanıtını almaya başlayalım:

Samsung Galaxy Tab 3 kullanımını gerçekleştiren kişiler, cihazlarının yavaşlaması, donması; ya da virüs bulaştığını düşündükleri için Samsung Galaxy Tab 3 format atma işlemini gerçekleştirmeye gereksinim duyabilirler. Ancak Samsung Galaxy Tab 3 format atma işlemi sonrasında, Samsung Galaxy Tab 3 içerisinde herhangi bir bilginizin kalmayacağını, resimlerinizin, müziklerinizin, oyun, ve uygulamalarınızın silineceğini belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, Samsung Galaxy Tab 3 nasıl format atılır sorusunun yanıtı öncesinde, cihazınızın bir yedeğini almanızı önermekteyiz. Samsung Galaxy Tab 3 format atma işlemi öncesinde, cihazınızın şarjı ise yarıdan fazla olmalıdır. Peki Samsung Galaxy Tab 3 nasıl format atılır?
İlk olarak ses kısma tuşuna, sonrasında da bu tuştan elinizi kaldırmadan güç tuşuna basın, sonrasında ise her iki tuştan da elinizi kaldırmadan, karşınıza şu ekranın gelmesini bekleyin: Fabrika Ayarlarına Geri Dön, Factory Reset… Bu iki seçenekten herhangi birini gördüğünüzde, elinizi tuşlardan kaldırabilirsiniz. Belirttiğimiz, Fabrika Ayarlarına Geri Dön; ya da Factory Reset butonuna, güç tuşu ile ilerleyerek OK’lemeniz durumunda, Samsung Galaxy Tab 3 format atma işleminiz başlayacaktır.
Samsung Galaxy Tab 3 fabrika ayarlarına döndürme adına da şunu yapmanız gerekmektedir: Cihazınız çalışır durumda iken, ilk olarak Menü’ye girmeli; sonrasında da Ayarlar’a tıklamalısınız. Buradan Yedekle Ve Sıfırla Seçeneğine tıklayarak, Fabrika Ayarlarına Sıfırla butonuna tıklamanız sonrasında, Cihazı Sıfırla; ve Tümünü Sil butonlarına sırası ile tıklamanızın ardından, Samsung Galaxy Tab 3 fabrika ayarlarına döndürme işlemi kendi kendine gerçekleşecektir.
Samsung Galaxy Tab 3 format atma adına yapmanız gereken bir diğer işlem ise şudur: Samsung Galaxy Tab 3 cihazınızın kapalı durumda bulunması gerekmektedir. İlk olarak ses yükseltme; sonrasında da aynı anda Home tuşuna basmalısınız. Bunun sonrasında, elinizi diğer iki tuştan kaldırmadan Power tuşuna da basmanız gerekmektedir. Karşınıza, Samsung Galaxy Tab 3’ün açıldığına dair bir ekran geldiğinde ise, ses yükseltme, ve Home tuşlarından elinizi kaldırmadan, Power tuşunu bırakmalısınız. Bu şekilde Android logosunun ekrana gelmesi, sonrasında da geçmesini beklemeli, ardından, ses yükseltme, ve Home tuşlarından da elinizi çekmelisiniz. Sonrasında karşınıza gelen ekranda, ses kısma tuşu ile, Wipe Data / Factory Reset butonuna gelin. Power tuşuna basarak bu kısmı onaylayın. Daha sonra gelen ekranda Yes’i seçerek yeniden Power tuşu ile onaylayın. Reboot System Now kısmını yeniden Power ile onaylayın; sonrasında ise Samsung Galaxy Tab 3 format atma işleminin gerçekleşmesini bekleyin…

7 thoughts on “Samsung Galaxy Tab 3 Nasıl Format Atılır? Samsung Galaxy Tab 3 Fabrika Ayarlarına Döndürme

  1. merhaba telefonum dondu bende kapatıp bataryayı çıkardım sonra açtığimda (galaxy s III gtı 9300) yazıyor öyle bekleyip kalıyor açılmıyor.sonra sizin yazdığınız gibi fabrika ayaralarına dönmek için yapılması gerekenleri hepsini yaptım ama yine (galaxy s III gtı 9300)yazıp dundu kaldı ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.iyi akşamlar

  2. iyi günler,
    Tab3 ümüze pin girildi. yukarda belirtilen her şeyi uyguladık. ama şimdi kıramıyoruz pini. servise göndermeden pin başka türlü kırılabilir mi?

  3. Kardeş ben herşeyi harfiyen yaptım samsung galaxy tab3 yazısı açıldı öyle kaldı bir yardım edermisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.