Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2017

tablet alirken dikkat edilmesi gerekenler 2017Günümüz teknolojisinde tablet bilgisayarların yeri oldukça önemli. Hepimizin elinde akıllı telefon nasıl ki varsa, pek çoğumuzun elinde de tablet bilgisayar olduğu biliniyor. Ancak söz konusu tablet bilgisayarların fiyatları 200 TL’den başlıyor ve artabildiği kadar artıyor… Hal böyle olunca da akla, tablet alırken nelere dikkat etmeli, tablet alırken hangi özelliklere bakmalı sorularının yanıtlarına olan merak geliyor… Yazımız içerisinde, tablet alırken dikkat edilmesi gerekenler 2017 yılına yöneltilerek sizlerle paylaşılacaktır…

Tablet Alırken Hangi Özelliklere Bakmalı?
Tablet Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

■ Tablet alırken dikkat edilmesi gerekenler 2017 konumuzun ilk sırasında, almayı düşündüğünüz tabletin fiyatı yer alıyor. Eğer 1.000 TL altı bir fiyatla tablet almayı düşünüyorsanız, ekran boyutu 10 inç altı olan, 720 piksel çözünürlüğünde cihazlara bakabilirsiniz ve bu cihazlarla rahat rahat dizi ve film de izleyebilirsiniz. Ama, eğer 10 inç üzeri olsun, 1.000 TL üstü fiyat da olsa fark etmez diyorsanız, bu durumda Full HD çözünürlük sunan cihazlara bakmalısınız; aksi halde, 10 inç üzeri tabletlerde, Full HD altı ekran çözünürlüğü, görüntü kalitesini düşürecektir.

Tablet PC Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Ve Tablet PC Özellikleri

■ Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da, almak istediğiniz tabletin dahili depolama alanı… En az 16 GB dahili depolama alanına sahip cihazlara bakmanızı öneriyoruz ve bunun da, hafıza kartı kullanılarak arttırılabilir olmasının önemli olduğunun altını çizmeden geçmiyoruz. Aksi halde, film ya da dizi izlemek için cihazınıza yükleme yaptığınız sırada, yetersiz depolama alanı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tablet Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Tablet Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

■ Önemli noktalardan bir diğeri de fiyat – performans ürünlerini satın almanıza yönelik yapmak istediğimiz öneri… Pil ömrünün uzun olması gereken tabletinizde, ekran kalitesi iyi olmalı ve cihazınız donmamalı… Aslında tüm bu istediklerinize, ortalama 800 TL fiyat etiketi ile sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Philips Türkiye'nin Belirlemiş Olduğu Kalite Standartları başlıklı makalemizde philips, philips türkiye ve philips yetkili servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.