Tablet PC Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir Diyenler…

Daha önceki yazılarımızda, tablet pc’ler ile ilgili bilgiler vermeye çalışmıştık; şimdi de, tablet pc alırken nelere dikkat etmek gerekir konusunda bilgilere yer vermeye çalışalım. Tablet pc alırken nelere dikkat edilmelidir konusunda bilgi vermek istersek, öncelikle tüketicilerin haklarını düşünmemiz gerektiğini hatırlamamız gerekir. Çünkü, bir tablet pc fiyatı oldukça yüksektir; ve tablet pc’lere verilen paranın, bu parayı vermeye deymesi gerekmektedir.

Tablet pc alırken nelere dikkat edilmelidir? İşletim sistemi, bilgisayarınızın, bir nevi beyni durumundadır. Bu nedenle, işletim sistemine karar vermeniz gerekmektedir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, Android oldukça kapsamlı bir işletim sistemidir; ve tüm tablet PC’lere uyum sağlayabilmek gibi bir özelliği bulunmaktadır. iOS ise, sadece iPad’larda çalışmaktadır; çünkü sadece apple uygulamaları ile kullanılabilmektedir. Ancak şık bir tablet PC kullanmak istiyorum diyenler, iOS’u; ve onunla birlikte gelen tablet pc’yi tercih edebilirler. Windows, yeni tablet pc’lerin dokunmatik ekranlarına uyum sağlayamamaktadır. Tablet pc’lerin dokunmatik ekran ile çalışmaları, farklı fonksiyonlarının da aktif olmasını gerektirmekte; ve windows, bu gereksinimleri yerine getirememektedir. Bu nedenle, şık bir tablet pc istiyorsanız iOS; çok fonksiyonlu bir tablet pc istiyorsanız da, android sizin için mantıklı seçimdir diyebiliriz.
Tablet pc alırken nelere dikkat edilmelidir? Bir diğer nokta ise, tablet pc’nin kasasıdır. Tablet pc kasası ve ekranına mutlaka dokunun; ve kalitesinden emin olduğunuz anda o tablet pc’yi almaya karar verin. Aksi durumda alacağınız tablet pc ile ilgili sorunlar yaşayabilmeniz muhtemeldir. iPad için buna çok fazla gerek olmadığını söyleyen uzmanlar; yine de tablet pc alırken, alacağınız tablet pc’yi test etmenizden yanalar.
Tablet pc alırken nelere dikkat edilmelidir? Elbette ki bir bilgisayar alırken, RAM’ine dikkat etmemiz gerekmektedir. Kullanım amacınıza uygun yükseklikte bir RAM alacağınızdan emin olmanız gerekmektedir.
Tablet PC almak istiyorum diyenler, video izleme gibi işlemlerde bulunacaklarsa, büyük ekranlı tablet pc almaya özen göstermelidirler. Küçük ekranlarda görüntüler yeterince net izlenemeyecektir.
Tablet pc almak istiyorum diyenler, alacakları tablet pc’nin, hafif olmasına özen göstermelidirler. Ağır olan tablet pc’ler, teknolojik olarak eski tablet pc olmalarının yanında; aynı zamanda da taşınması ve kullanımı zor olan tablet pc’lerdir.
Tablet pc almak istiyorum diyorsanız, şarjının ne kadar zamanda dolduğunu; ve sizi ne kadar süre idare edeceğini bildiğiniz bir tablet pc almalısınız. Aksi takdirde yarı yolda kalabilirsiniz.
Bunlarla birlikte, tablet pc alırken, tablet pc alacağınız satıcının güvenilir bir satıcı olmasına; hatta mümkünse bir markanın bayiliğini yapmasına özen göstermelisiniz.

One thought on “Tablet PC Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir Diyenler…

 1. Concord smartpad S tablet işletim sistemi
  fiyatıda 170 tl özelligi

  Genel
  İşletim Sistemi Android 4.2.2 Jelly Bean (Güncellenip Yükseltilebilir)
  İşlemci Çatısı Arm A13, Cortex A8
  İşlemci Hızı 1.0 – 1.6 GHz

  Ekran
  7.0 inch ( 16:9 rasyo ) Kapasitif Çoklu Dokunmatik Ekran (5 Noktadan)

  Bağlantı
  WiFi (IEEE 802.11 b/g)
  3D GPU (3D görüntü işletme özelliği): Mali- 400 MHz
  Mouse / internet : 4.5 saat
  Müzik dinleme:6 saat
  Okuma :7-8,5 saat

  Diğer
  Menü kullanım dili Türkçe,İngilizce,Arapça, Rusça ve Birçok Dil
  Yerçekimi sensörü 4 yönlü (3D oyunlar için hassas)
  WiFi 802.11 b/g/n

  Multimedia
  Video (maksimum 1080P Full HD), MKV(H.264 HP) 、AVI 、
  RM/RMVB、FLV、MPEG-1、MPEG-2,MPEG4, YOUTUBE RV,VC-1, H.263, VP6 H.264,
  Resim 800*600 JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF
  Kamera 0.3 MP. Ön Kamera 2.0 Arka Kamera
  Müzik MP3/WMA/APE/FLAC/AAC/AC3/WAV

  Oyun
  Yer Sensörü Var
  G-sensor Var
  Dokunmatik Var

  Okuma
  Kitap PDF/TXT/EPUB/FBREADER
  Ofis PDF/TXT/DOC/EXCEL,POWERPOİNT,ACCESS,WORD

  Internet
  Tarayıcı Google Browser,Opera Mini ( Flash 11 ve daha üstü video desteği)
  Sosyal ağlar Facebook, Twitter, Viber,Skype Vb.
  Mesajlaşma MSN,MESSENGER
  Email POP3,SMTP/IMAP, Gmail ve Diğerleri
  Google Hizmetleri Haritalar, Gmail, Gtalk

  Görünüm
  Boyutlar 18,2 cmx 12 cmx 9,9 mm
  Ağırlık 340g

  Aksesuarlar
  Kılıf,Adaptör,USB kablosu,,Kulaklık,Garanti Belgesi,Kullanım Kılavuzu,

  » Tam ekranda PDF’lerinizi renkli okuyun
  » Dergilerinizi ve gazetelerinizi online ve offline okuyun
  » Google Maps ile adres bulmak çok kolay
  » Sınır tanımayan multimedya deneyimini yaşayın: videolarınızı full HD izleyin, müziklerinizi, resimlerinizi yanınızda taşıyın, oynatın, editleyin, paylaşın
  » Skype, Facebook, Twitter, Google Buzz, RSS Feed ile Sosyal Network’ün hep tam ortasında siz olun
  » Youtube’da video izleyin, paylaşın
  » Flashplayer desteği ile Internetteki tüm içeriği sorunsuz görüntüleyin
  » Multitasking ile aynı anda bir çok pencerede programlarınızı çalıştırın
  » Microsoft Office desteği ile word, excel, powerpoint dosyalarınızı görüntüleyin, değiştirin, paylaşın, google docs ile ortak paylaşımda dokümanlarınızı yönetin
  » E-Posta Yöneticisi ile online ve offline’da e-postalarınızı yönetin
  » HDMI çıkışı ve Full HD ile videolarınızı televizyonunuza, projektörünüze aktarın, filmlerinizi izleyin, sunumlarınızı yapın.

  » Wifi ile tek şarjla FullHD film izleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.