Tableti Modem Olarak Kullanma

tableti modem olarak kullanmaBirçoğumuzun elinde başta akıllı telefonlar olmak üzere çeşitli teknolojik cihaz bulunmaktadır. Özellikle internetle birlikte çok daha işlevsel hale gelen bu cihazları artık gündelik hayatta sıkça kullanmaktayız. Evde, işte, okulda hatta yolda yürürken, otobüste seyahat ederken dahi elimizden düşürmüyoruz neredeyse. Çünkü hem özellikleri hem de internet erişimi sağlaması gibi özellikleri hayatımıza çok büyük kolaylıklar getiriyor. Hal böyle olunca artık bizden birisiymiş gibi gittiğimiz her yere mutlaka götürüyoruz.

Kullandığımız akıllı cihazlar, internet olmadığı zamanlarda pek bir işe yaramıyor açıkçası. Evde ya da işte olduğumuz zamanlarda bulunduğumuz yerdeki kablosuz internete bağlanarak dilediğimiz kadar kullanabiliyoruz. Fakat dışarıda olduğumuz zamanlarda mutlaka ya operatörümüzden aldığımız kısıtlı internet paketini ya da harici modemi kullanarak internete girebiliyoruz. Fakat her iki durumda da internet kotası maalesef sınırlı oluyor. Bu nedenle kullanıma bağlı olarak yenilenme tarihi gelmeden bitebiliyor. Fakat başka bir akıllı cihazda olan interneti kullanarak kendi cihazımızdaki internet paketine bağlı olmaksızın internet kullanmaya devam edebiliyoruz. Nasıl mı? İşte sorumuzun cevabı:

Örnek olarak tableti modem olarak kullanmak nasıl olur onu anlatalım. İşte adım adım tableti modem yapma ayarları:

* İlk olarak tabletinizin Uygulamalar menüsüne gelin.
* Ayarlar’a dokunun.
* Ayarlar’dan Bağlantılar menüsü altında yer alan Diğer Ayarlar kısmına gelin.
* Ardından Bağlantı Ve Taşınabilir Wi-Fi Alanı’nı seçin.
* Taşınabilir Wi-Fi Alanı’nı etkinleştirin.
* Yapılandır tuşuna dokunarak kablosuz ağınıza isim ve şifre verebilirsiniz.

Tüm bu ayarlamaların ardından tableti modem gibi kullanmak mümkün olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Philips Türkiye'nin Belirlemiş Olduğu Kalite Standartları başlıklı makalemizde philips, philips türkiye ve philips yetkili servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.