Android Nedir? Android Uygulamaları Neden Çok Tercih Ediliyor?

Bu yazımızda sizlere, Android hakkında bilgi vereceğiz. Android nedir, Android hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir sorularının yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Herkesin dilinde olan Android nedir acaba? İşte Android hakkında bilgi, ve Android hakkında bilinmesi gerekenler:

Android, günümüzün sık olarak kullanılan mobil işletim sistemlerinden bir tanesidir. Android nedir diyenler, Android hakkında bilgi edinirken, onun bir mobil işletim sistemi olduğunu; ve günümüzde çok sık kullanıldığını bilmelidirler. Peki Android hakkında bilinmesi gerekenler arasında, Android’in neden sık kullanıldığı da yer almaz mı? Alır elbette, Android uygulamalar ile kullanıcılarına sunduğu avantajlar sayesinde Android en sık kullanılan mobil işletim sistemlerindendir.
Android uygulamaları sayesinde, cep telefonunuz, ya da tablet bilgisayarınız ile, günümüzün pek çok işini rahatlıkla gerçekleştirebilir; hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Android uygulamaları ile office dosyalarınızda düzenlemeler yapabilir, müzik indirebilir, HD kalitesinde film izleyebilir, ya da televizyon seyredebilirsiniz. Android uygulamaları ile ilgili bilgi verirken şunu dahi belirtmemiz gerekir: Android uygulamaları ile, isterseniz, kalp atışlarınızı dahi ölçmeniz olanaklıdır…
Android hakkında bilgi edinirken şunu da belirtmemiz gerekiyor ki: Android açık kaynaklı bir işletim sistemi olması dolayısı ile, kullanıcılarının, istedikleri pek çok şeyi, kendilerine göre ayarlamalarına olanak tanıyor. Ancak, Android’in açık kaynak kodlarından yararlanmak için biraz yazılım bilgisine de sahip olmanız gerekiyor.
Android uygulamalarının çok fazla ilgi görmesinin nedeni ise, bir Android marketin bulunması. Android markette, Android kullanıcıları, kendi geliştirdikleri yazılımlarını, diğer Android kullanıcıları ile ücretsiz olarak paylaşabiliyorlar. İsteyen herkes, ücretsiz Android uygulamalarından yararlanabiliyor. Bu durum da Android’i, en çok kullanılan mobil işletim sistemi haline getiriyor…

Bir önceki yazımız olan Sony Xperia U Sonunda Kullanıcısı İle Buluştu başlıklı makalemizde Sony Xperia U, Sony Xperia U çıkış tarihi ve Sony Xperia U fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.