Android Pil Ömrü Ve Android Pil Tasarrufu İçin Bilgiler

Bu yazımız, Android pil ömrü süresinin kısalığından şikayetçi olanlar için… Android pil ömrü uzatma, ve Android pil tasarrufu ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Android pil ömrü bir gün kadar kısa zamanda tükenen kişiler, bu durumdan şikayetçilerse, güzel bir haberimiz var: Android pil ömrü uzatma, ve Android pil tasarrufunun nasıl yapılacağı ile ilgili bilgileri yazımızda bulabileceksiniz…

Android pil ömrü uzatmak için, onu en az ayda bir sefer tam olarak şarj etmeniz gerekmektedir. Android pil tasarrufu için, cihazdaki şarj oranının %20 seviyesinin altına düşmemesine dikkat etmeniz önerilmektedir.
Android pil tasarrufu için, şarj edeceğiniz cihazınızın sıcaklığının, 0 ile 45 derece arasında kalmasına önem veriniz. 0’ın altındaki, ve 45’in üstündeki sıcaklıklar, Android pil ömrü uzatma adına tercih edilmemesi gereken sıcaklıklar olarak bilinmelidir.
Android pil ömrü için, Android cihazınızı şarj ettiğiniz sırada, cihazın, kılıfı dışında olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Cihazın nefes alabilmesi, Android pil ömrü uzatma adına etkili bir yöntem niteliği taşımaktadır.
Android pil tasarrufu için, kullanmadığınız zamanlarda Wi-Fi özelliğini kapatmanız önerilmektedir. Bu sayede, Android pil ömründe gözle görülür derecede bir uzama ile karşılaşırsınız.
Android pil ömrü uzatma adına, 3G’yi de kullanmadığınız zamanlarda kapatmanız önerilmektedir. Veri ağı, tahmininizden daha fazla güç harcamaktadır.
Android pil tasarrufu için, kullanmadığınız zamanlarda, otomatik eşitlemeyi de kapatmanız önerilmektedir.
Android pil ömrü için Bluetooth kullanmadığınız zamanlarda, onu da kapalı tutmanız önerilmektedir. Bluetooth da Wi-Fi kadar güç harcamaktadır.
Android pil tasarrufu adına, ekranın daha uzun süre değil, daha kısa süre açık kalmasını da sağlamanız gerekmektedr. Bunun için, ekranın kilit süresini daha kısa tutmanız, Android pil ömrü uzatma adına önerilmektedir.
Android pil tasarrufu için, Android telefonunuzun daha düşük parlaklıkta çalışmasını olanaklı hale getirmeniz önerilmektedir.
Android pil ömrü için, arka planda çalışan Google uygulamalarının, işlemcinizin gücünü azaltmadığından emin olmanız da gerekmektedir. Bunun için, kullanmadığınız Play uygulamalarını arka planda çalıştırmamanız önerilmektedir.
Android pil tasarrufu için, otomatik güncellemeleri kapatmanız gerekmektedir. Kapatmıyorsanız dahi, otomatik güncelleme zaman aralıklarını uzatmanız önerilmektedir.
Android pil tasarrufu etmek isteyenlerin, telefonlarının titreşim özelliğini kapatmaları önerilmektedir. Bu şekilde de Android pil ömrü uzatma olanaklıdır.
Android pil tasarrufu için, Güç widgetini kullanmanız gerekmektedir. Güç widgetini açarak, istediğiniz uygulamaları hızlı bir şekilde açıp kapatabilmeniz mümkün. Widgetleri bulmak için yapmanız gereken, ana ekranınıza uzun süre dokunmak, ve sonrasında da güç widgetini aktif hale getirmekten ibaret…
Android pil ömrü uzatma amaçlı olarak, kullanmadığınız widgetleri giriş ekranından kaldırmanızın gerekliliğini de belirtmemiz gerekmektedir.
GPS kapatmak da Android pil ömrü uzatma için önemlidir. Çünkü kullandığınız uygulamalar, sizin yerinizi belirlemek için GPS başvurabilir, bu da Android pil ömrünün kısalmasına neden olabilir…

2 thoughts on “Android Pil Ömrü Ve Android Pil Tasarrufu İçin Bilgiler

  1. onu kapa bunu kapa ne güzel bi pil ömrü uzatma bu telefonu kapatalım ömrümğz uzasın saçma sapan bir yazı olmuş kusura bakmayın

    1. Eleştirilere her zaman açığız, ama şunu da unutmayın ki Android telefonların pil ömrünün kısa olması da uygulamalarla, ve telefonun yorulması ile alakalı. Sizin bulduğunuz çözüm nedir pil ömrünü uzatmak için? Biz bilgilenelim eksiklerimizi kapatalım?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.