Android WiFi Bağlanma Sorunu İle İlgili Bilinmesi Gereken Alternatif Nedenler

telefon kapalıyken WiFi açmaBu yazımızda sizlere, WiFi bağlanma sorunu ile ilgili bilgilerden söz ederek, telefondan WiFiye bağlanma sorunu, ve Android WiFiye bağlanma sorunu ile ilgili bilgilerin neden olabileceğini, ve nasıl çözülebileceğini anlatmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de WiFi bağlanma sorunu ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, hemen, Android WiFi bağlanma sorununu nasıl çözebileceğinizi gözden geçirmeye çalışalım:

WiFi bağlanma sorunu yaşanıyorsa öncelikli olarak bir Wi-Fi erişim noktasının var; ve kullanılabilir durumda olduğundan emin olunması gerekmektedir. Telefondan WiFi bağlanma sorunu bu şekilde giderilmedi ise, diğer alternatifleri de gözden geçirmeye devam edeceğiz demektir.
Android WiFi bağlanma sorununda dikkat edilmesi gereken, eğer bir WiFi erişim noktası var ise, bağlantının doğru olarak sağlanıp sağlanmadığının kontrol edilmesinin önemidir. Aksi halde, yine WiFi bağlanma sorunu ile karşı karşıya kalındığının düşünülmesi doğaldır.
Diyelim ki Android telefonunuzdan WiFi araması yapıyor, ancak var olduğunu bildiğiniz WiFi ağına ulaşamıyorsunuz. Bu durumda, muhtemelen WiFi erişim noktası gizli bir SSID kullanıyordur. Yani siz bu SSID’yi bilmiyorsanız, WiFi erişim noktasına ulaşabilmeniz olanaksızdır. Arama kısmına, SSID’nin isminin, WiFi bağlantısını kurmaya çalışan kişi tarafından doğru bir şekilde yazılması gerekmektedir.
Bu sorunların hiç birisi yoksa, ve siz sorunsuz bir şekilde WiFi’ye bağlandı iseniz, ancak internete giremiyorsanız yine de… Bu durumda belki de oturum açmanız gerekiyordur. Nasıl yapılacağına birlikte bakmak istersek: İlk olarak bir internet sitesine, telefonunuzun internet tarayıcısından girmeye çalışın. Bu esnada internet erişimi gerçekleşmeyeceğinden, sizi bir açıklama sayfasına yönlendirecektir. Buradaki açıklamaları uygulayarak oturum açmanız gerekmektedir.
Son bilmeniz gereken detay ise, bağlanmaya çalıştığınız WiFi erişim noktasının bağlantıya izin verip vermediğidir. İzin verilmeyen durumlar, WiFi erişim noktasının güvenliği ile alakalı olduğundan, yöneticisine danışılması, ve ayarların buna göre yapılması gerekmektedir. Aksi halde, WiFi erişimi yine olanaksız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S5 Düğmeleri Tuş Ve Girişleri Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S5 açma kapama düğmesi ve Samsung Galaxy S5 düğmeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

“Android WiFi Bağlanma Sorunu İle İlgili Bilinmesi Gereken Alternatif Nedenler” için 3 yorum

  1. Baglanmak icin wifiyi etkinlestiyorum ancak baglantiya izin verilmiyor yaziyor ve etkinlestiremiyorum ne yapmaliyim allahini seven cevap yazsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.