Apple Kimliği Oluşturma Ve Apple Kimliği Etkinleştirme

Apple KimliğiBu yazımızda sizlere, Apple Kimliği nasıl alınır sorusunun yanıtı olan Apple Kimliği oluşturma bilgilerini, ardından da Apple Kimliği etkinleştirme detaylarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Apple Kimliği nedir, Apple Kimliği nasıl alınır diyorsanız, gelin önce Apple Kimliği nedir sorusunun yanıtını, ardından da Apple Kimliği nasıl alınır sorusunun cevabını gözden geçirerek Apple Kimliği oluşturmayı öğrenelim, ve daha sonra da Apple Kimliği etkinleştirmeye bakalım:

Apple Kimliği nedir? Apple ürünleri, ve hizmetlerini kullanmak için bir kullanıcı adına gereksiniminiz bulunmaktadır. Apple Kimliği, size bu kullanıcı adını sağlamaktadır. Apple Kimliği kimliği oluşturmanın sonrasında, Apple Kimliği etkinleştirme ile birlikte, Apple ürün, hizmet, ve çalışmalarından dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Peki Apple Kimliği nasıl alınır?
Apple Kimliği nasıl alınır? Apple Kimliği oluşturma: Cihazınız üzerinden Apple Kimliği oluşturma için yapmanız gereken, Menü’den Ayarlar’a girmek, sonrasında da iTunes Ve App Store’ye basmaktır. Sonrasında Yeni Apple Kimliği Yarat’a tıklanır, ve ekrandaki açıklama ile birlikte, verilen formun doldurulması gerekmektedir. Eğer internet üzerinden, bilgisayarınız ile Apple Kimliği oluşturma isteğinde iseniz, Apple resmi web sitesine girerek, karşınıza çıkan Apple Kimliği oluşturma formunu doldurmanız gerekmektedir. Apple Kimliği oluşturma sırasında sizden istenen bilgiler şunlardır. Adınız, ikinci adınız, soyadınız, Apple Kimliği kısmına girmeniz gereken, size gönderilecek olan onay koduna kolay ulaşabileceğiniz E-Posta adresiniz, iki kere yazmanız gereken parolanız… Ardından üç adet güvenlik sorusunu belirlemeniz, sonrasında da yanıtlamanız gerekecektir. Bu güvenlik soruları, parolanızı unutmanız halinde kullanılacaktır. Ardından doğum tarihinizi girmeniz gerekecektir. Apple Kimliği sıfırlama gibi bir işleme gereksinim duyduğunuzda; ya da Apple Kimliği parolamı unuttum dediğinizde, belirlemiş olduğunuz güvenlik soruları ile birlikte doğum tarihinizi de girmeniz gerekecektir. Daha sonra ikinci bir E-posta adresine daha gereksiniminiz olacaktır. Bu adres, Apple Kimliği sıfırlama, ya da benzer bir güvenlik sorununda, diğer vermiş olduğunuz adresten ayrı olarak kullanılacağından, mutlaka geçerli bir adres olmak durumundadır. Ardından posta adresinizi yazmanız gerekecektir. Sonrasında ise dil tercihinizi yapmalısınız. Daha sonra ise, Apple Kimliği üzerine, almak istediğiniz haber maillerinin neler olacağını seçmeniz gerekecektir. Son olarak size, sistem tarafından verilen güvenlik kodunu girmeli, ardından da Kabul Ediyorum kutucuğunu işaretleyerek Apple Kimliği Oluştur’a tıklamalı, ve karşınıza çıkacak yönergeleri takip etmelisiniz.
Apple Kimliği etkinleştirme: Cihazınızın Menü’sünden Ayarlar’a girmeli, sonrasında ise iTunes Ve App Store’ye gitmelisiniz. Buradan Apple Kimliği kısmına giderek, kullanıcı adınızı, ve parolanızı girmeli, sonrasında da Giriş Yap’a basmalısınız…

Bir önceki yazımız olan Vodafone Smart 3 SIM Kart Ve Batarya Bilgileri başlıklı makalemizde Vodafone Smart 3, Vodafone Smart 3 batarya nasıl takılır ve Vodafone Smart 3 SIM kart nasıl takılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.