Batarya Garanti Kapsamında Mı?

batarya garantisiBu yazımızda sizlere batarya garantisi ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Batarya garanti süresi hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz yazımız içerisinde, batarya garanti kapsamında mı sorusunun yanıtlarını da bulabileceksiniz. Pek çoğumuzun batarya garantisi ile ilgili yeterli bilgisi yok. Bu nedenle, gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım…

Batarya Garanti Kapsamında Mı?

Pek çok laptop marka, ve modeli için batarya garanti süresi 6 ay olarak verilmektedir. Ancak akıllı telefonlarda batarya garanti süresi 2 yıl boyunca, yani telefonun garantisi bitene kadar devam eder. Bu anlamda batarya garanti kapsamında mı derseniz, evet, batarya garantisi de her cihazın garantisi olduğu gibi vardır. Ancak, her ürün için verilen batarya garanti süresi farklı olabilmektedir.

Telefonlar için söz konusu batarya garantisinin geçerli olabilmesi adına, durum firmadan firmaya farklılık gösterebilmekle birlikte genel olarak, ayarlar; ya da kullanım sonucu azalan bataryaların, %60 oranında bitme süresinin kısalması gerekmektedir. Kullanıcı hatası nedeni ile gerçekleşmemiş ise bu azalmanın tespiti sonrasında, batarya değişimi söz konusu olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Lumia 3G Görüntülü Konuşma İçin Skype başlıklı makalemizde Lumia 3G görüntülü konuşma, Lumia 620 3G görüntülü konuşma ve Lumia 920 3G görüntülü konuşma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.