Cep Telefonu Garanti Kapsamı Ve Cep Telefonu Garanti Süresi

Bu yazımızda sizlere kısaca, cep telefonu garanti koşulları, ve cep telefonu garanti kapsamı ile birlikte, cep telefonu garanti şartlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Tüm bilgilerinizi içerisinde sakladığınız; ve alırken büyük bedeller ödediğiniz cep telefonu garanti koşulları, cep telefonu garanti kapsamı, ve cep telefonu garanti şartlarına birlikte bakalım:

Cep telefonu garanti kapsamı, cihazın teslim alınması anından itibaren başlar; ve sonrasında iki sene; yani 24 ay boyunca devam eder.
Cep telefonu garanti koşulları dahilinde, Cep telefonu garanti süresi içerisinde arızalanan bir cep telefonunun, servise aktarılmasının ardından geçen otuz iş günü içerisinde, cep telefonu garanti süresi kapsamında cihazın teslim edilmesi gerekmektedir; ve teknik serviste cep telefonunun kaldığı her günün, cep telefonu garanti süresine eklenmesi gerektiğini de belirtmeyi unutmamalıyız.
Cep telefonu garanti süresi içerisinde, cep telefonu garanti kapsamı içerisinde arızalanan bir cep telefonunun, teknik servise gönderilmesini takip eden beş gün içerisinde, cep telefonu arızasının giderilmemesi durumunda, cep telefonu sahibine, garantiye gönderilmiş olan cep telefonu özelliklerine yakın başka bir cep telefonunun geçici olarak verilmesi, cep telefonu geldiğinde ise geri alınması gerekmektedir.
Cep telefonu garanti koşulları dahilinde, cep telefonu garanti süresi içerisinde arızalanan cep telefonunun arızası işçilik, malzeme, ya da montaj ile alakalı ise, bu gibi durumlarda kesinlikle müşteriden hiç bir ücret alınmadan cep telefonunun tamiri gerçekleştirilmelidir.
Cep telefonu garanti süresi içerisinde yer alan ilk bir senede, cep telefonu garanti şartları dahilinde arızalanan cep telefonunun, iki seferden fazla aynı hatayı vermesi, ya da dört seferden fazla farklı hatalar vermesi durumunda, cep telefonunun müşteri için değiştirilmesi gerektiği bilinmelidir.
Cep telefonu garanti şartları dışına çıkılmasının tek nedeni, cep telefonu kullanım kılavuzunun dışına çıkılması, cihazın düşürülmesi, yanlış uygulamaların gerçekleştirilmesi şeklinde sıralanmaktadır.

4 thoughts on “Cep Telefonu Garanti Kapsamı Ve Cep Telefonu Garanti Süresi

    1. Telefonumu açtım derken, ne yaptınız? Eğer batarya, SIM harici farklı bir yere ulaşmayı denediyseniz bitmiştir muhtemelen. Yani telefonunuz garanti kapsamından çıkmıştır…

  1. merhaba, telefonumda birden bire yukardan aşağıya doğru çizgiler çıktı ekran kartı mı arızalandı acaba garantiye götürsem yapılırmı desteklerinizi bekliyorum.

    1. Merhaba. Evet, sorun ekran kartı ile alakalı olabilir, ekran ile de alakalı olabilir. Eğer siz kaynaklı değilse garanti yapacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.