Cep Telefonum Çalındı Ne Yapmalıyım? Cep Telefonu Çalınması Durumunda…


Bu yazımızda sizlere, cep telefonu çalınması durumunda yapmanız gerekenler ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyen kişiler arasında yer alıyorsanız, cep telefonu çalınması durumunda yapmanız gerekenler ile ilgili detaylı bilgiyi yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek soralım: cep telefonum çalındı ne yapmalıyım?


Cep telefonu çalınması durumunda, öncelikli olarak, kullanılan GSM operatörünün aranması, ve kullanılan hattın geçici olarak kapatılmasının talep edilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Cep telefonu çalınması durumunda, eğer telefonunuz faturalı ise, cep telefonunuzu çalan kişinin bu avantajı değerlendirebileceğini kesinlikle unutmamalısınız.
Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyenler, cep telefonu çalınması durumunda eğer problem yaşamadan cep telefonu çalınması durumunda yapılması gerekenleri uygulamak istiyorlarsa, cep telefonu henüz ellerinde iken, imei numarasını alarak farklı bir yere kaydetmelidirler. Bu imei numarası, cep telefonu çalınması durumunda işe yaramaktadır. İmei numarasını almak için, cep telefonunuzdan *#06#’yi tuşlamaları, ve ekranlarında beliren numarayı kaydetmeleri gerekmektedir. Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyenler, bunun sonrasında, imei numarası; ve telefonun kendilerine ait olduğunu belirten bir belge ile savcılığa başvuruda bulunmalıdırlar.
Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyenler, imei numaraları ile birlikte savcılığa, cep telefonunun kullanıma kapatılması için talepte de bulunabilirler. Bu durumda cep telefonunu açan kişi ekranda, bu telefon çalıntıdır yazısını görür, ve bu yazı sayesinde de cep telefonunun satışı engellenmiş olur.

Konu etiketleri:samsung s4 çalındı ne yapmalıyım, samsung s4 çalındı, samsung telefonum kayboldu, s4 telefonum çalındı, telefonum çalındı ne yapmalıyım, galaksi s4 çalındı, çalınan telefon garantisi, SAMSUNG TELEFON ÇALINDI, galaxy s4 mini çalındı ne yapmalıyım, samsung s4 telefonum kayboldu ne yapmaliyim
9 Ekim 20126.104 kere 6 defa yorumlanmış, etiketler:, ,

6 yorum yapılmış »

 • yağmur demiş ki:

  Bunlardan ziyade şunu yapar iseniz telefonunuz bulunur içerikli bir yazı olsaydı daha iyiydi çünkü benim şu anda buna ihtiyacım var yani :(((

 • şevket okay demiş ki:

  1ay önce samsung s4 çalındı ve haber yok savcılığada verdim bi iz yok

 • mehmet55 demiş ki:

  yapılması gereken her şeyi yaptık ama birbuçuk aydır hala ses yok

 • Anonim demiş ki:

  yanliz olmusa bide ölüme bi care yok yoksa gerisi kolay.

 • bugra demiş ki:

  bekliyoruz ama henüz bir haber yok

 • Anonim demiş ki:

  slm benım samsung s3 calındı fakat orendıgım kadarıyla farlı bır ımel numarası atıp kullana bılırmıs dogrumu

Yorum yapmak ister misiniz?!