Cep Telefonum Çalındı Ne Yapmalıyım? Cep Telefonu Çalınması Durumunda…

Bu yazımızda sizlere, cep telefonu çalınması durumunda yapmanız gerekenler ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalışacağız. Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyen kişiler arasında yer alıyorsanız, cep telefonu çalınması durumunda yapmanız gerekenler ile ilgili detaylı bilgiyi yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek soralım: cep telefonum çalındı ne yapmalıyım?

Cep telefonu çalınması durumunda, öncelikli olarak, kullanılan GSM operatörünün aranması, ve kullanılan hattın geçici olarak kapatılmasının talep edilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Cep telefonu çalınması durumunda, eğer telefonunuz faturalı ise, cep telefonunuzu çalan kişinin bu avantajı değerlendirebileceğini kesinlikle unutmamalısınız.
Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyenler, cep telefonu çalınması durumunda eğer problem yaşamadan cep telefonu çalınması durumunda yapılması gerekenleri uygulamak istiyorlarsa, cep telefonu henüz ellerinde iken, imei numarasını alarak farklı bir yere kaydetmelidirler. Bu imei numarası, cep telefonu çalınması durumunda işe yaramaktadır. İmei numarasını almak için, cep telefonunuzdan *#06#’yi tuşlamaları, ve ekranlarında beliren numarayı kaydetmeleri gerekmektedir. Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyenler, bunun sonrasında, imei numarası; ve telefonun kendilerine ait olduğunu belirten bir belge ile savcılığa başvuruda bulunmalıdırlar.
Cep telefonum çalındı ne yapmalıyım diyenler, imei numaraları ile birlikte savcılığa, cep telefonunun kullanıma kapatılması için talepte de bulunabilirler. Bu durumda cep telefonunu açan kişi ekranda, bu telefon çalıntıdır yazısını görür, ve bu yazı sayesinde de cep telefonunun satışı engellenmiş olur.

Bir önceki yazımız olan Nokia Lumia 610 NFC Siyah ve Beyaz Cep Telefonu başlıklı makalemizde Nokia cep telefonları, Nokia cep telefonu ve Nokia Lumia 610 NFC hakkında bilgiler verilmektedir.

“Cep Telefonum Çalındı Ne Yapmalıyım? Cep Telefonu Çalınması Durumunda…” için 6 yorum

  1. Bunlardan ziyade şunu yapar iseniz telefonunuz bulunur içerikli bir yazı olsaydı daha iyiydi çünkü benim şu anda buna ihtiyacım var yani :(((

  2. slm benım samsung s3 calındı fakat orendıgım kadarıyla farlı bır ımel numarası atıp kullana bılırmıs dogrumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.