Cep Telefonunun Zararlarından Korunma Yollarını Biliyor Musunuz?

HTC Desire 310Bu yazımızda sizlere, cep telefonunun zararlarından nasıl korunuruz sorusunun yanıtları arasında yer alan, cep telefonunun zararlarından korunma yollarını anlatacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Cep telefonunun zararları hepimiz tarafından malum, radyasyonun direk beynimize işlemesi gibi bir durum söz konusu. Peki cep telefonunun zararları bu denli önemli olduğunu bilirken, cep telefonunun zararlarından nasıl korunuruz? İşte cep telefonunun zararlarından korunma yolları:

Cep telefonunun zararlarından korunma yolları arasında ilk olarak hoparlör, ya da kulaklık kullanmanın öneminden söz edeceğiz. Kulaklık kullanmak, sizin cep telefonunuzu beyninizden uzak tutmanız anlamına gelmektedir; ve böylelikle daha az radyasyonunvücudunuz tarafından emilmesi olanaklı hale gelmektedir. Bunun yanında, hoparlör kullanımını da tercih edebileceğinizi belirtmemiz gerekiyor, hoparlör kullanımı toplum içerisinde zor olabilir; işte bu noktada kulaklıktan destek alabilirsiniz. Ama., konuşurken cep telefonunu kendinizden uzak tutmak.
Bluetooth kullanımı, sadece şarj bakımından sizi zarara sokmaz, aynı zamanda, cep telefonunun yaydığı radyasyona yenisini eklemesi dolayısı ile de riskli bir durum taşımaktadır. Bu nedenle gerekmedikçe Bluetoothu kapalı tutun.
Cep telefonunun az çektiği yerlerde, asansör gibi yerlerde, cep telefonunu kullanmamaya çalışın, çünkü bu gibi yerlerde yayılan radyasyonun miktarı her zamankinden daha fazla olmaktadır. Arabanın içerisinde de çekim alanlarının nerelerde olduğunu bilmediğiniz için yüksek radyasyon yayılımına maruz kalabileceğinizden telefonunuzu kullanmayın.
Cep telefonunun zararlarından nasıl korunuruz diyorsanız; olabildiğince, konuşmak yerine mesaj göndermeyi tercih etmelisiniz. Geceleri uyku sırasında ise, cep telefonunuzu kendinizden uzağa bırakmaya özen göstermelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Kies İle Samsung Galaxy S4 Yedekleme başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 nasıl yedeklenir ve Samsung Galaxy S4 yedekleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.