En İyi Cep Telefonu İlk 10 Sıralaması

Hiç kimsenin elinden düşürmediği; hatta bazılarında iki ya da üç tane olan cep telefonları, artık yaşamımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş durumda. Hepimiz teknolojiyi takip ediyor; ve en iyi cep telefonunu almaya çalışıyoruz gelişen teknolojik şartlarda. En iyi cep telefonu hangisi diye merak eden kullanıcılarımız var ise, biz size bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız bu yazımızda.
En iyi bilgisayar yazımızda da bahsetmiş olduğumuz gibi, en iyi cep telefonu da, kişisel olarak istenilen özellikler baz alınarak karar verilen cep telefonudur.

Ancak yine de, yeni geliştirilen cep telefonlarına baktığımızda, en iyi cep telefonu standartlarındaki cep telefonlarının, dokunmatik ekranlı olduğunu görmekteyiz. İlerleyen yazılarımızda, cep telefonlarının özelliklerinden de sizlere bahsederken, bunu göreceğiz.
En iyi cep telefonu hakkında yapılmış olan bir araştırmada, en iyi cep telefonu, ilk 10 sıralamasında, bakalım hangi markalar; ve hangi markaların hangi modelleri yer almakta:
10) Nokia 5530 XpressMusic: Fiyat ve performans uyumunun güçlü olduğu, dokunmatik ekranlı akıllı cep telefonunun, çok satacağı düşünülmekte.
9) Palm Pre: Bu cep telefonunun, 2009 yılında Palm’i kurtardığı ileri sürülmekte. Multi-tasking özellikleri oldukça güçlü olan bu cep telefonunun, en iyi cep telefonu sıralamasında yer almasının başka bir nedeni ise, cep telefonunun, işte de kullanılabilecek bir QWERTY klavyesinin bulunması. Bu klavyenin de oldukça başarılı olduğu düşünülmekte.
8 ) LG BL40 Chocolate: Bu telefonu oluşturan maddeler, metal, cam ve plastik. Telefon oldukça sıradışı bir tasarıma sahip olması ile ilgi çekiyor. Aynı zamanda da, 21:9 ekranı ile oldukça etkili olan cep telefonunun özellikleri oldukça güçlü bulunuyor.
7) HTC Hero: Çok yeni bir telefon değil; 2009’da iPhone bu cep telefonu yüzünden oldukça zorlanmış gibi görünüyor. Ancak yine de iPhone kadar başarılı olamayan HTC Hero , en iyi cep telefonu sıralamasındaki 7. sırasını, kimselere kaptırmamayı amaçlayan ödüllü bir android cep telefonu
6) Nokia N900: En iyi cep telefonu sıralamasında 6. sırada yerini alan Nokia N900  küçük bir cep bilgisayarı özelliği taşıyor; ve Linux işletim sistemini kullanıyor. Yapamayacağı şey yok gibi görünen Nokia N900 dünyanın kapılarını, kendisini tercih edenlere açıyor.5) HTC HD2: 4.3 inc ekrana sahip olan HTC HD2, kapasitif dokunmatik ekran özellikleri taşımakta. Sense arayüzü ve güçlü özellikleri; aynı zamanda da hassas dokunmatik ekranı ile, ilgililerin oldukça beğendikleri bir cep telefonu HTC HD2
4) BlackBerry Bold 9700: Profesyonellerin tercih ettiği bir cep telefonu olması nedeniyle oldukça ilgi çeken bir cep telefonu. Çok güçlü bir işlemcinin yanısıra, optimize bir işletim sistemine sahip olan BlackBerry Bold 9700, oldukça hızlı; çok seri bir cep telefonu.
3) HTC Desire: Google’nin android cep telefonunun yerini alan bu model, en iyi cep telefonu sıralamasında 3. sıradaki yerini alırken, oldukça hassas olan bu dokunmatik ekranı ile, iPhone’nin dokunmatiğinin yerini almayı başarabilmiş özelliklere sahip gibi görünüyor. Bu telefonun özelliklerinden bahseden yorumcular: kullanıcıların, gözü kapalı mesaj yazabileceği bir cep telefonu, şeklinde yorumlarda bulunuyorlar.
2) Apple iPhone 3GS: Apple, her yıl, sadece bir model cep telefonu üreten bir marka. Bu nedenle, kendisine duymuş olduğu güveni, kullanıcılarının da yakalamasını sağlıyor. Ve bu stratejide reklam yapması da oldukça kolay. Ancak cep telefonu inceleyenler, bu ürün ile ilgili yorum yapmak yerine, Apple’nin, daha hızlı çalışması gerektiğine inanıyor; ve cep telefonu özelliklerinde artık sınır tanınmadığını ve iPhone için ciddi anlamda rakiplerin olduğunu belirtiyorlar.
1) HTC Legend: En iyi cep telefonu sıralamasında, en iyi cep telefonu olarak gösterilen HTC Legend, dokunmatik ekranındaki hassasiyet, kullanıcı arayüzündeki çok beğenilme, Google android işletim sistemi ve ayrıca da ergonomik yapısı ile OLED ekranı ve yüksek çözünürlüğü ile, en iyi cep telefonu olmayı hakedecek özelliklere sahip gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Wifi Cep Telefonu İle İnternet Elinizin Altında başlıklı makalemizde cep telefonları, cep telefonu ve cep telefonu gelişimi hakkında bilgiler verilmektedir.

“En İyi Cep Telefonu İlk 10 Sıralaması” için 20 yorum

  1. Listeyi firmaların yapmış oldukları araştırmaya göre yayınlıyoruz; ayrıca farklı konularda farklı araştırma sonuçları da var,biraz dolaşman gerek, bu sadece bir tarihin araştırma sonucu…

 1. Zaten sayfa guncellenmemis ama su unutulmasin tabi bence dunyanin en guzel tlfnu htc dir kimse bu markadan sasmasin ama internetin varsa cunku tamamen bir cep bilgisayaridir

 2. Aynn öyle sinan bnm telefonumda htc desire s ve gerçekten çok iyi bilgisayardan bile hızlı tam bir cep bilgisayarı telefonumu çok seviyorum herşeyi mükemmel yalnız 5 megapiksel olması bu telefona göre az olmuş onun haricinde süper ötesi diyebilirim suan bu yorumu bile telefonumdan yapıyorum:D

  1. Listenin yayınlanma tarihine de bir bakar mısın Cihan? 🙂 En iyi telefon sıralamamız yakın zamanda günmcellenecektir arkadaşlar.

 3. bence en iyisi HTC mukemmel ve cok hızlı bi telefon.. İphone’muş s3’müş bunlar HTC’nin yanında hic bisey…

 4. arkadaşlar bu olay telefon yenilenmesine bakmıyor içerik önemli s 3 vs. dış görünüş htc (bnm telefonum) belki 1. değil ama 2. vs oluyor ama görüldüğü üzere htc 1. !!

  1. Haklısın aslında Ayça, iyi kavramı herkese göre farklılık gösteriyor. Benim de kullandığım telefon yok listede; zaten bu eski bir liste ama, bana göre kullandığım telefon, Samsung Galaxy Mini, oldukça iyi… Telefon değiştirirsem de aradığım şey iyi bir pil gücü olacaktır sadece…

 5. ben birsürü siteye baktım hepsinde
  1.galaxyS4
  2.galaxy note2
  3.ayfon 4s
  4.galaxsy s3
  5.ayffon 5
  dio gördüğüm en saçma sıralama bu

  1. Saçma değil arkadaşım, araştırmanı güzel yapmışsın da, konunun tarihine bakmayı unutmuşsun demek ki, bu da senin eksiğin, bu konu yazıldığında Galaxy S4’ün adı bile yoktu piyasada, dikkatli takılan dikkatsizlerdensin 🙂

 6. 1-samsung galaxy s3
  2-samsung galaxy s3 mini
  3-iphone 6
  4-iphone 5s
  5-samsung galaxy note 3
  6-samsun galaxsy s4 negative
  7-samsung galaxy s4 mega

 7. ben telefonumun markası htc desire x arkadaşlarım pahalıya almışsın diyolar 800 liraya aldık ama çok memnunum hiç kasmıyor arkadaşlarımın telefonları samsung galaxy generel molbil yanından bile geçmez 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.