En İyi Telefon Ekranı Ve En İyi Tablet Ekranının Özellikleri

Huawei Ascend P7Bu yazımızda sizlere, en iyi telefon ekranı, ve en iyi tablet ekranı özellikleri hakkında bilgilerden söz edeceğimizi, ve en iyi tablet ekranı çözünürlüğünü aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, en iyi telefon ekranı nasıl olur, ya da en iyi tablet ekranı özellikleri nasıl olmalı diyorsanız, gelin zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

En iyi tablet ekranı çözünürlüğünün, 7 inç için, 800 x 1280 olması gerektiğini belirtmeliyiz. 10 inç için en iyi tablet ekranı çözünürlüğü en az HD; ya da mümkünse Full HD olmalı. En iyi telefon ekranı çözünürlüğü ise 4.5 inç ekran, ve daha geniş ekranlar için en az 720 x 1280 piksel olmalıdır. Daha düşük ekran çözünürlüklerinde, resimler ve yazılar gözünüze küçük görüneceğinden, sürekli ekranı yakınlaştırmanız gerekecek, ve bu da, görüntüleri sürekli olarak sağa, ya da sola kaydırmanıza neden olacaktır, yani bir nevi ekran kayması diyebiliriz.
En iyi telefon ekranı, ve en iyi tablet ekranının, güneşte, ekranın rahat okunabilir olması ile de bağlantılı olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle, eğer bir telefon, ya da tablet alacaksanız, ve aynı ürün bir yakınınızda varsa, bir kere güneş altında kullanmayı deneyebilirsiniz.
En iyi telefon ekranı, ve en iyi tablet ekranında aramanız gereken diğer özellikler, görüş açısının, cihazın duruşuna göre ne kadar dik, ya da yan olması gerektiği, renklerin ne kadar net gösterildiği, ekrana baktığınızda telefonu ayna olarak kullanmayacağınız kadar az parlak olması, ve ekran çizgilerinin görünmemesi gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan LG G3'ün Tanıtım Tarihi Belli Oldu başlıklı makalemizde LG G3, LG G3 ne zaman çıkacak ve LG G3 ne zaman tanıtılacak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.