Gmail Hesabımı Unuttum

Gmail hesabımı unuttumGünümüzde Android tabanlı cep telefonu kullanan kişilerin en sık karşılaştıkları sorunların başında telefonun modelini unutmak geliyor. Güvenlik önlemlerinden birisi olarak ekrana koyulan desen, her şifrede olduğu gibi zamanla unutulabiliyor. Üst üste yanlış girildiği zaman ise bloke oluyor ve açmak için gmail hesabı ile giriş yapılmasını istiyor. Eğer gmail hesabına dair giriş bilgileri biliniyorsa akıllı telefon yeniden açılabilir ve normal kullanılabilir hale gelir. Eğer gmail hesabımı unuttum derseniz işte o zaman işin rengi biraz daha değişmektedir.

Gmail hesabımı unuttum telefon açılmıyor diyorsanız telefonunuza hard reset denilen işlemi yapmalısınız. Bu işleme dair işlem basamaklarına geçmeden önce telefonunuzdaki tüm bilgilerin geri kurtarılamayacak şekilde silineceğini belirtmemizde fayda var. Bu nedenle her ihtimale karşı sim kartınızı ve hafıza kartınızı telefonunuzdan çıkartın. Telefon hafızasında kalan veriler için maalesef yapacak bir şey yok.

İşte adım adım gmail hesabımı unuttum nasıl bulurum sorusunun cevabı:

* Telefonu güç düğmesine basarak tamamen kapatın.
* Telefon kapalı iken anasayfa tuşu (orta tuş) ve açma kapama tuşuna basılı tutun.
* Açılan ekranda Android Recovery menüsünü göreceksiniz. Ses açma azaltma tuşlarını kullanarak wipe data / factory reset yazan yere gelip orta tuşa basın.
* Gelen ekranda Yes–delete all user ı seçin ve biraz bekleyin.
* Son olarak reboot yazan yere gelip orta tuşa basın ve cihazınızın yeniden başlamasını sağlayın.

Yukarıda bahsedilen işlemleri yaptıktan sonra cihazınız yeniden başlayacak ve gerekli tüm ayarlamaları baştan yapmanızı isteyecek. Bu esnada gmail’i etkinleştirmek ile ilgili bir kutucuk olacak. Oradaki kutucuğun işaretini kaldırıp devam edin. Böylece cihazınızı tekrar açabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Batarya Garanti Kapsamında Mı? başlıklı makalemizde batarya garanti kapsamında mı, batarya garanti süresi ve batarya garantisi hakkında bilgiler verilmektedir.

“Gmail Hesabımı Unuttum” için 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.