Görüntülü Konuşma Özelliği Hakkında Bilgiler

görüntülü konuşma özelliği olan akıllı telefonlarBazı markaların akıllı telefonlarını kullanan okuyucularımızdan, görüntülü konuşma özelliği olan akıllı telefonlar arasında kullandıkları modellerin yer almadığına dair şikayetler alıyoruz; ve bu konuda ne yapabileceklerini bizlerden öğrenmek istiyorlar. Bu nedenle biz de bu yazımızda sizlere, görüntülü konuşma özelliği olan telefonlar ile ilgili kısa bilgiler aktarmaya çalışacağız…

Görüntülü Konuşma Özelliği Olan Akıllı Telefonlar

Öncelikle görüntülü konuşma özelliği denildiğinde neyin kastedildiğini gözden geçirelim: Görüntülü konuşma özelliği, akıllı telefonların ön kameraları ile, şebeke üzerinden görüntülü konuşma yapabilme olarak tanımlanabilmektedir. Ve bunun için internete girmeye gerek olmadığı gibi, görüntülü konuşma özelliği kullanıldığında, tarifedeki normal görüşme fiyatı ile ücretlendirme durumu söz konusudur. Yani, eğer bir paketiniz varsa, ve bu pakette dakikalarınız mevcutsa, görüntülü konuşma özelliğini kullanarak bu dakikalardan yararlanabilirsiniz. O halde gelin zaman kaybetmeden, görüntülü konuşma özelliği olan telefonlar; ve görüntülü konuşma özelliği olan akıllı telefonları gözden geçirelim…

Samsung, ve General Mobile kullanıcıları, cihazlarında görüntülü konuşma özelliğini rahatlıkla kullanmakta, ve belirtmiş olduğumuz tüm detaylardan yararlanmaktadırlar. Bununla birlikte diğer markalarda da bazı modellerde bulunan görüntülü konuşma özelliğinin, her markanın her modelinde bulunduğunu belirtmeden geçmemeliyiz.

Peki bir telefonun ön kamerası var, ve görüntülü konuşma özelliği yok şeklinde bir durum söz konusu olabilir mi? Hayır. Aslında ön kamerası bulunan akıllı telefonlar ile görüntülü konuşma yapılabilir. Ancak bunun için internet, ve görüntülü konuşmayı destekleyen bir uygulamanın kullanılması gerekmektedir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta, kullanmak istediğiniz akıllı telefonun işletim sistemi; ve o işletim sisteminde, görüntülü konuşma yapılabilecek programların kullanılıp kullanılamıyor olduğudur.

Bir önceki yazımız olan Video Çekerken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı makalemizde telefonda video çekme, video çekerken dikkat edilmesi gerekenler ve video çekerken nelere dikkat edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.