Avea Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

turktelekom taahhut suresi sorgulamaAvea’nın Türk Telekom ile birleşmesinin sonrasında, pek çok kişi şebeke problemlerinden dolayı sorun yaşamaya başladı; bu durum, Avea taahhüt sorgulama, ve Türk Telekom taahhüt süresi sorgulama aramalarını internet üzerinde kaçınılmaz hale getirdi. Mobil telefon kullanan pek çok kişi, kullanmakta olduğu tarifeye, o GSM operatörünün faturalı tarifelerinde kalma sözü vererek, 12 ay boyunca, indirimli olarak sahip oluyor. Ancak, numara taşıma işlemi, taahhüt süresi dolmadan önce gerçekleştirilecek olursa, GSM operatörlerinin arasında bir anlaşma bulunmadığından dolayı, taahhütü vermiş olduğunuz zamandan, numara taşıma işlemini gerçekleştireceğiniz zamana kadarki yararlanmış olduğunuz indirimleri toplu olarak ödemeniz gerekiyor. Peki Avea taahhüt sorgulama, ya da Türk Telekom taahhüt süresi sorgulama işlemlerini nasıl gerçekleştirebilirsiniz?

Türk Telekom Taahhüt Süresi Sorgulama
Avea Taahhüt Sorgulama

Bu anlamda yapmanız gereken işlem oldukça basit… Avea; ya da Türk Telekom’un resmi internet sitesine girin, ve sağ üst köşede yer alan Online İşlemler butonuna tıklayın. Türk Telekom’dan giriş yaptıysanız, Mobil’i seçmeniz gerekecek; ve sonrasında Avea’ya yönlendirileceksiniz.

Şimdiki yapılması gereken işlem ise, telefonunuzu alıp, *952# tuşlaması yapmak, ve ardından da bu numarayı aramak. Karşınıza bir şifre çıkacak, bu şifre 6 rakamdan oluşmakta. Yönlendirilmiş olduğunuz sayfaya, ilk olarak, 5xx ile başlayan numaranızı yazıp, altta bulunan şifre bölümüne de, telefonunuzdan aldığınız 6 rakamlı sayıyı yazacaksınız.

Giriş yapmanızın hemen sonrasında, ortada, sol başta yer alan taahhüt işlemlerini görebileceksiniz. Zaten buradan sonra, hattınıza tanımlanmış kaç taahhütünüz olduğunu; ve bu taahhütlerin ne zaman başlayıp, ne zaman sona erebileceğini göreceksiniz. Taahhüt bedellerinin yazılı olmadığını da belirtelim…

Eğer numara taşıma işlemini gerçekleştirmez, ve taahhütlerinizin bitmesini beklerseniz, herhangi bir ödeme durumunuz söz konusu olmayacaktır. Ama eğer, vermiş olduğunuz taahhütleriniz yeni ise, çok fazla bir ödeme de yapmayacaksınız demektir…

Bir önceki yazımız olan En İyi Cep Telefonu Hangisi? İşte En İyi Cep Telefonu 2012 Listesi başlıklı makalemizde en iyi cep telefonu, en iyi cep telefonu 2012 ve en iyi cep telefonu hangisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.