Gizli Numara Nasıl Engellenir? GSM Operatörlerine Göre Gizli Numara Engelleme Bilgileri

gizli numara engellemekBu yazımızda sizlere, gizli numara nasıl engellenir sorusunun yanıtları arasında yer alan gizli numara engelleme ile ilgili bilgilerden, farklı GSM operatörlerine göre söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de gizli numara nasıl engellenir diyor; ve gizli mnumara engelleme bilgilerini edinmek istiyorsanız, hemen bilgilerimizi gözden geçirmeye başlayalım:

Avea kullanıcısı iseniz, ve gizli numara nasıl engellenir diyorsanız, yapmanız gereken şey, *253# araması gerçekleştirmekten ibaret. Ve gerçekleştireceğiniz bu işlem tamamen ücretsiz olup, sonuç bir kaç saniye içerisinde ekranınıza yansıtılacaktır. Ancak eğer gizli numara engelleme işlemini internet üzerinden yapmak istiyorsanız, Avea internet sitesine girerek Online İşlemler’e giriş yapmalı, sonrasında da Gizli Numara Engelleme menüsüne ulaşarak işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Gizli numara engelleme işlemini, Avea kullanıcıları, *100# menüsünü kullanarak da gerçekleştireebilecekler. Eğer cihaz gizli numaralara kapalı ise *253# araması yapıldığında, gizli numaralara telefonun açık hale geleceğini de belirtmemiz gerekmektedir.
Turkcell kullanıcısı bir kişi gizli numara nasıl engellenir diyorsa, gizli numara engelleme işleminin yine *253# ile gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir. İptal etmek için de yine aynı komutun kullanılması gerekmektedir.
Vodafone kullanıcıları, gizli numara engellemek için 7046’yı arayabilir, ya da, GIZLI AC yazarak 7046’ya kısa mesaj gönderebilirler. Eğer bu servisi iptal etmek isterseniz, GIZLI KAPAT yazarak yine 7046’ya kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.
Gizli numara engellemek tamamen ücretsiz olup, sizi gizli numaradan arayan bir kişinin çağrısı size ulaşmamakta, ve arayan kişiye, Aradığınız Kişi Gizli Numaraları Kabul Etmemektedir şeklinde bir uyarı sesi dinletilmektedir. Ancak, gizli numara için belirtilen bu bilgiler, analog telefonlar, yurtdışı aramaları; ve pbx hatlar için geçerli bulunmamaktadır…

Bir önceki yazımız olan En İyi Cep Telefonu Hangisi? İşte En İyi Cep Telefonu 2012 Listesi başlıklı makalemizde en iyi cep telefonu, en iyi cep telefonu 2012 ve en iyi cep telefonu hangisi hakkında bilgiler verilmektedir.

“Gizli Numara Nasıl Engellenir? GSM Operatörlerine Göre Gizli Numara Engelleme Bilgileri” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.