Hangi Telefonun Kamerası Daha İyi?

hangi telefonun kamerasi daha iyiTeknoloji ile yoğrulduğumuz bugünlerde, akıllı telefonlarımızın da en teknolojik olanlardan biri olmasını istiyoruz. Hal böyle olunca bir akıllı telefona astronomik rakamlar ödediğimiz de doğrudur. Kamerası iyi telefonlar çıktıkça, yanında kamera taşımayan bizler, bugünlerde kamerası iyi olan telefonlar 2016 listesini araştırmaya başladık. Çünkü, telefonumuzla çektiğimiz fotoğraf, ve videoların, canlı olmasını, gerçeği yansıtmasını istiyoruz. Peki hangi telefonun kamerası daha iyi? Yazımız içerisinde bu sorunun yanıtlarını bulabileceksiniz.

Hangi Telefonun Kamerası Daha İyi?

• HTC 10: UltraPixel 2 teknolojisine sahip 12 MegaPiksel kamera ile gelen HTC 10, HTC’nin 2016 yılı amiral gemisi modeli olarak biliniyor. Peki kamerası iyi olan telefonlar 2016 listesinde bu cihaz neden ilk sırada yer alıyor? Lazer odaklanma, BSI sensör, 1.55μm pixel yoğunluğu, f/1.8 diyafram açıklığı, OIS, 26mm lens, 80 derecelik açı, çift LED flaş desteği, 12 bit formatında RAW desteği… gibi özelliklerin tamamı HTC 10 kamerasında yer almakta. HTC 10 ile çekilen videolar 4K çözünürlük; ve Hi-Fi ses kalitesine de sahip olurken, cihazın ön kamerası ise 5 MegaPiksel çözünürlüğünde, ve bu kameranın da OIS destekli olduğunu belirtmeden geçmemeliyiz.

• Samsung Galaxy S7 Edge: Kamerası iyi olan telefonlar listesinin ikinci sırasında yer alan Galaxy S7 Edge’nin de 12 MegaPiksel çözünürlüğünde, f/1.7 diyafram aralığına sahip kamerası bulunmakta, ve bu kamerada da çift piksel teknolojisi yer almakta. 1.4 µm piksel büyüklüğünde lensi bulunan S7 Edge’nin de OIS desteği bulunuyor; ve bu cihazla da 4K çözünürlüğünde video kayıtları yapabiliyorsunuz. Cihazın ön kamerasının çözünürlüğü de 5 MegaPiksel iken, bu kamera lensinin 22mm büyüklüğünde olduğunu belirtmeliyiz.

• iPhone 6s Plus: Kamerası iyi telefonlar 2016 listesinin üçüncü sırasında yer alan iPhone 6s Plus’un da kamera çözünürlüğü 12 MegaPiksel; ve bu kamerada da 1.22µ piksel yoğunluğu kullanılmakta. Focus Pixelli otomatik netleme, Live Photos, Optik görüntü stabilizasyonu, f/2.2 diyafram genişliği, True tone flash, beş bileşenli mercek… iPhone 6s Plus kamerasının diğer özellikleri arasında yer alırken, cihazın, uzun zaman sonra Apple tarafından güncellenen ilk kameraya sahip olduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz. Söz konusu kamera ile 4K çözünürlüğünde, 30FPS hızında videolar çekebilmek mümkün. Ön kamera ise Retina Flaş destekli; ve 5 MegaPiksel çözünürlük ile sunulmuş bulunmakta.

• Sony Xperia X5: Sony Exmor RS lens ile gelen Xperia Z5 kamerasının çözünürlüğü 23 MegaPiksel. Güçlü donanımı ile gelen cihazın, 0.03 saniye içerisinde Hybrit autofocus yapabildiğini de belirtmek gerekiyor. 24 mm’lik geniş açılı lense sahip olan cihazın 5 kata kadar temiz zoom yapabilme özelliğine sahip olduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz. 12.800 ISO değerine ulaşabilen Xperia Z5 aynı zamanda 4K çözünürlüğündeki videoları video sabitleme özelliği ile de çekebiliyor. Cihazın ön kamerası da 24mm geniş açılı lense sahip, ve bu kameranın çözünürlüğü de 5 MegaPiksel olarak belirtiliyor.

• LG G5: LG’nin 2016 amiral gemisinin çift arka kamerası bulunuyor; ve bu nedenle de LG G5 kamerası oldukça ilgi görüyor. Söz konusu çift kameranın 16 MegaPiksel, ve 8 MegaPiksel çözünürlüğünde olduğunu belirterek; LG G5 kamera özelliklerini sizlerle paylaşmaya başlayalım. Lazer odaklanma özelliğine sahip olan LG G5 kamerasının çok hızlı odaklanabilmesi söz konusu. Ve bunun yanında, kameranın 135 derecelik geniş açılı çekimler yapabildiğini de belirtmek gerekiyor. OIS desteği de sunan kamera sayesinde görüntü olabildiğince net oluyor. LG G5’in ön kamerası ise Full HD kalitesinde videolar yapabilen 8 MegaPiksel çözünürlüğünde bir kamera olarak belirtilmekte.

Bir önceki yazımız olan LG G5 Kamerası Nasıl? başlıklı makalemizde LG G5 kamera özellikleri, LG G5 kamerası ve LG G5 kamerası nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.