Hareket Algılayıcı Sensör Nedir Ne İşe Yarar?

Bu yazımızda sizlere Hareket Algılayıcı Sensör ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Öncelikli olarak Hareket Algılayıcı Sensör nedir sorusunun yanıtını verelim, sonrasında da Hareket Algılayıcı Sensör çalışma prensibi hakkında bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getirelim:

Hareket Algılayıcı Sensör nedir? Hareket Algılayıcı Sensör, cep telefonunda kontrolün hareketler ile sağlanması anlamına gelmektedir. Hareket Algılayıcı Sensör ile yapabileceğiniz şeyler, kullandığınız cep telefonunun özelliklerine göre değişiklik gösterebilmek ile birlikte, cep telefonunun menüsünde bulunan bazı şeylerin kontrolünü hareketler ile sağlayabilirsiniz. Gelen çağrılarınızı; ya da giden çağrılarınızı da Hareket Algılayıcı Sensör ile kontrol edebilme şansınız bulunmaktadır. Cep telefonunun profili de Hareket Algılayıcı Sensör ile değiştirilebilmektedir.
Hareket Algılayıcı Sensör cep telefonunuzda var ise; ve siz Hareket Algılayıcı Sensör kullanımını gerçekleştirmek istiyorsanız, Menü’den ayarlara girmeli, sonrasında Hareket Algılayıcı Sensör’ü etkinleştirmelisiniz. Hareket Algılayıcı Sensör kullanımı ile, cep telefonunuzun şarj süresinin kısalacağını belirtmemiz gerekmektedir.
Peki gelen çağrıları Hareket Algılayıcı Sensörü ile nasıl meşgule alabilirsiniz? Diyelim ki cep telefonunuz çalıyor. Hareket Algılayıcı Sensör açık. O halde, elinizi cep telefonunuzun bulunduğu yerin otuz santim çevresinde hareket ettirmeniz gerekmektedir. Gelen çağrınız meşgule alınacaktır. Cep telefonunu sessize almak için de aynı şeyi yapmanız gerekmektedir. Telefonunuzu ters çevirirseniz de sessize alma işlemi gerçekleşecektir. Bu durum sadece gelen aramalar için değil alarmlar için de geçerli olmaktadır.
Hareket Algılayıcı Sensör çalışma prensibinin cep telefonunun özelliklerine göre değişebileceğini bir kez daha hatırlatarak, Hareket Algılayıcı Sensör ile oyun da oynayabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.