Huawei İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Huawei internet ayarlarıÜlkemizdeki akıllı telefon piyasasına girdiği andan itibaren büyük satış rakamlarına ulaşarak adeta patlama yapan Huawei, şu anda pek çok kimse tarafından kullanılmaktadır. Çin’li firma bu ilgi karşısında sürekli ürünlerini yenileyerek piyasadaki Pazar payını arttırmaya devam etmektedir. Bu da forumlarda Huawei telefonlarla ilgili paylaşımların artmasını sağlamaktadır. Birçok kullanıcı forumlarda Huawei internet ayarları nasıl yapılır diye sorular sormaktadır. Biz de bu yazımızda Huawei internet ayarları nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.

Huawei internet ayarları ilk başta 1 kez yapılır ve bir daha yapılmasına gerek kalmaksızın uzun süre boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Kullandığınız GSM operatörü fark etmeksizin SIM kartınızı taktığınızda varsayılan olarak internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat bazı ek ayarların da yapılması ile birlikte kartınızdaki interneti çok daha verimli kullanabilirsiniz. Bazı kullanıcıların SIM kartı takmasına rağmen halen kullanamadıklarına dair gelen sorunların da çözümü için aşağıdaki önerilerimizi yapmanız gerekecektir.

Huawei internet ayarları için Öncelikle Menü’den Ayarlar’a gelin. Diğer Ayarlar’dan devam ederek Mobil Ağları seçin ve Erişim Noktası Adları’na gelin. Buradan Menü tuşuna dokunarak Yeni APN’yi seçin ve sağ üstte bulunan + işaretine tıklayarak yeni bir form açın. Açılan ekrandaki verileri operatörünüze göre doldurup kaydedin. Tüm bunların ardından artık cihazınızın internet ayarları tamamlanmış olacak. Huawei internet ayarları Avea, Turkcell ve Vodafone için tamamen aynı olup sadece içeriği farklı olacaktır. Bunun için de operatörün sitesinden gerekli bilgilere bakarak doldurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kırılmaz Ekran Filmi başlıklı makalemizde Kırılmayan telefon filmi, Kırılmaz ekran filmi ve Kırılmaz telefon filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.