İnternete Girince Telefon Isınıyor

3G açıkken telefon ısınıyorArtık hepimizin telefonu akıllı; ve pek çoğumuz, “Telefon neden ısınır?” sorusunun yanıtlarını merak ediyoruz. Hiç, internete girince telefon ısınıyor, ya da 3G açıkken telefon ısınıyor dediğiniz oldu mu? Önceden, “Alo” demek için kullandığımız telefonlarımızı, artık neredeyse çoğumuz internete girmek için kullanıyor, hatta internette bir işimiz varken telefonumuz çalınca sinirleniyoruz. Bu nedenle, internete girince telefon ısınıyor çelişkisinin nedenini bilmek durumundayız…

3G Açıkken Telefon Isınıyor
Telefon Neden Isınır?

Akıllı telefonunuz üzerinden Mobil Veri’yi açtınız; ve başladınız internette sörf yapmaya. Facebook’ta paylaşımlar, WhatsApp üzerinden sesli mesajlaşmalar, yer bildirimleri, görüntülü konuşmalar… Tüm bunların hepsi, sizin telefonunuzun ısınması için önemli etkenler. Çünkü telefonunuz akıllı; ve tüm bu unsurlar gerçekleştirilirken, telefonunuz data transferini yüksek miktarlarda gerçekleştiriyor.

Siz Mobil Veri’yi aktif ettiğiniz anda telefonunuza gelen Facebook bildirimleri, WhatsApp, mail… ve diğer kullandığınız uygulama bildirimleri gelmeye başlayacak; ve bu da, yoğun olarak veri transferini gündeme getirip, telefonunuzun ısınmasına sebep olacaktır. Veri transferi ne kadar çok olursa, telefonunuz da o kadar çok ısınacaktır.

Eğer internete girdiğinizde telefonunuzun çok ısınmasını istemiyorsanız, bizim size tavsiyemiz, internete Mobil veri yerine, kablosuz ağ bağlantısının olduğu yerlerde Wireless ile girmeniz olacaktır. Bu, cihazınızın daha az ısınmasını sağlayacak, daha az ısınan telefonunuzun şarjı da daha uzun süre kullanıma olanak sağlayacaktır.

Isınan telefon, RAM; ve işlemciye fazla yük binmesine; ve dolayısı ile telefonun bataryasının daha kısa zamanda tükenmesine yol açmaktadır. Bu sebeple, normal olan ısınma sorununu en aza indirgemenin sizin elinizde olduğunu unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Hangi Telefonu Alsam 2016? başlıklı makalemizde hangi telefonu almalıyım, hangi telefonu alsam ve hangi telefonu alsam 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.