iOS 7 Şarj Durumunu İyileştirme Ve iOS 7 Şarj Süresi Uzatma Bilgileri

iOS 7 şarj sorunuBu yazımızda sizlere, iOS 7 şarj durumu, iOS 7 şarj süresi; ve iOS 7 şarj süresi uzatma ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. iOS 7 şarj süresi nasıl uzatılır diyenler arasında sizler de yer alıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden iOS 7 şarj süresi uzatma bilgilerinin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

iOS 7 şarj durumunun iyileştirilmesi adına her şeyin öncesinde, arka planda çalışan uygulamaların kendilerini otomatik olarak yenilemelerine engel olmanız gerekmektedir. Bunun için Ayarlar’a, oradan da Genel Ayarlar’a gitmeli, sonrasında da Arka Planda Uygulama Yenileme işlevini, ister kısmi olarak bazı uygulamalarda, isterseniz de genel olarak tüm uygulamalarda iptal etmeniz gerekmektedir. Bu noktada, iOS 7 şarj süresi uzatma adına hangi uygulamaların otomatik olarak yenilenmesinden vazgeçebileceğinizi gözden geçirmeniz gerekmektedir.
iOS 7 şarj süresinin uzaması adına yapabileceğiniz bir diğer şey AirDrop’un kapatılmasıdır. AirDrop sadece, çevrenizde, iPhone 5, iPhone 5S; ve iPhone 5C kullanan başka birisi varsa işinize yarayacak; ve size ücretsiz olarak dosya aktarımı gerçekleştirebileceğini, diğer kişiye aktaracaktır. Herkeste bu cihazlar bulunmadığı, ve bulunsa da iOS 7 şarj süresini kısalttığı gerekçesi ile AirDrop’u kapatabilir; ve gerektiğinde açabilirsiniz. Ki zaten AirDrop kullanmadan da dosya aktarımı gerçekleştirebilmeniz olanaklı bulunmaktadır.
iOS 7 şarj süresi uzatma adına yapılabilecek olan diğer işlem de Parallax’ın kapatılmasıdır. Parallax, siz cihazınızı hareket ettirdiğinizde, cihazınızda bir derinlik hissinin yansıtılmasına neden olmaktadır. Ve çok da gerekli olmadığını düşünüyorsanız, iOS 7 şarj süresi iyileştirme adına kapatabilirsiniz. Ayarlar menüsüne girerek Genel’den Erişilebilirlik butonuna tıklamalı, ve buradan Hareketi Azalt butonuna tıklayarak Parallax’ı kapatmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Nokia Lumia İnternet Ayarları Ve Nokia Lumia İnternet Kullanımı İle İlgili Bilgiler başlıklı makalemizde Nokia Lumia internet, Nokia Lumia internet ayarları ve Nokia Lumia internet kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.