iPhone 6s Kapanma Sorunu

iPhone 6s kapanıyoriOS Apple’nin işletim sistemi olarak biliniyor, ve alınan her yeni güncelleme ile, farklı sorunlar gündeme gelebiliyor. Bu yazımızda sizlere, iPhone 6s pil sorunu; ve iPhone 6s kapanma sorunu ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz. Çünkü, iPhone 6s‘in pil göstergesi %40’a geldiğinde, iPhone 6s kapanıyor şeklinde bir problemle karşılaşılması söz konusu… Peki bu sorun neden kaynaklanıyor, ve nasıl çözülebilir?

iPhone 6s Kapanma Sorunu
iPhone 6s Pil Sorunu

Eğer bir iPhone 6s kullanıcısı iseniz, pil göstergesi %40 olduğunda, cihazınızın kapanmasından şikayetçi olabilirsiniz. Daha önce bu sorun ile karşılaşanlar, pil kalibrasyonu yaptıklarında, sorunun giderilmesini sağlayabiliyorlardı. Şimdilerde ise, iPhone 6s’in pil göstergesi %40 olduğunda, yapmanız gerekenin, cihazı yeniden başlatmak olduğu belirtiliyor… Peki cihazı yeniden başlatmak sorunu çözüyor mu? Hayır! Pil göstergesi yine %40 olarak açılabiliyor… Ve cihaz yine kapanıyor… Yani bir kısır döngü… Peki iPhone 6s kapanıyor diyenlerdenseniz ne yapmalısınız?

Her şeyin öncesinde, bu sorunun yeni bir iOS güncellemesi ile giderileceği tahmin ediliyor. Ancak o zamana kadar siz cihazınızı kullanmakta sorun mu yaşayacak, şarjınız %40 olmadan yeniden mi şarj edeceksiniz? Yeniden başlatmanın, ve pil kalibrasyonunun işe yaramadığı bu durumda, aslında belirtmiş olduğumuz gibi, şarjınızın %45’lere gelmesi ile birlikte, cihazınızı yeniden şarj edebilirsiniz. Ama ya buna olanağınız yoksa?

Şarjınız %40’a düştü, iPhone 6s kapanıyor, siz yeniden başlatıyorsunuz. Ve sonrasında Ayarlar, ardından da Genel’e giderek, Tarih Ve Saat bölümüne ulaşın. Buradan, Otomatik Ayarla seçeneğini aktifleştirin. Bu şekilde, iOS 9.3 güncellemesini alana kadar, geçici bir idare dönemi gerçekleştirebilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Just İn Case başlıklı makalemizde iPhone, JiC ve Just İn Case hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.