iPhone Animasyon Kapatma

iPhone animasyon kapatmaiPhone kullanıcısı iseniz, mutlaka iPhone animasyonlarına siz de maruz kalıyorsunuz demektir. Hareketi Azalt seçeneği ile iPhone animasyonlarının hızını yavaşlatabiliyorsunuz; ama bu yine de sizin iPhone animasyon kapatma işlemini gerçekleştirmenize yetmiyor. Android ile kolayca gerçekleştirebileceğiniz animasyonları kapatma işlemini iPhone ile de gerçekleştirebilirsiniz… Bu işlemi yapmak için Apple tarafından size sunulan bir avantaj söz konusu değil, iPhone animasyonları kapatma, iOS’un bir açığı sayesinde gerçekleştirilebiliyor; ama sonuç itibari ile istediğiniz sonucu alabiliyorsunuz… İşte bunu yapmanın yolları; ve dolayısı ile iPhone hızlandırma…

iPhone Animasyonları Kapatma

iPhone animasyon kapatma işlemi için takip etmeniz gereken adımlar sırası ile şu şekildedir.
• Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Assistive Touch
Bu yolu takip edin, ve Assistive Touch’u aktif hale getirin.
• Ana ekrana geri dönün, ve ekrann sağ, ya da sol alt köşesine Assistive Touch simgesini yerleştirin.
• Ekranı aşağı çekin, ve Spotlight arama ekranına gelin.
Bu sırada, klavyenin üzerine, biraz önce ekrana yerleştirmiş olduğunuz Assistive Touch simgesi gelecektir. O anda hemen ekrana dokunun; ve bu şekilde ana ekrana geri dönmüş olun.

Bu uygulamadan, eğer ilk denemede sonuç alamazsanız, bir kaç deneme daha yapabilirsiniz, ancak iOS’un yeni geliştirilen Beta sürümlerinde dahi bu açığın bulunduğunu, ve iPhone animasyon kapatmanın mümkünlüğünü belirtmeden geçmemeliyiz.

Eğer sonrasında, alıştığınız iPhone animasyonlarınızı geri almak isterseniz, Assistive Touch’u pasif etmeniz yeterli olacaktır. Ancak şunu da belirtmeden geçmeyelim: Cihazınızı yeniden başlatmanız halinde, iPhone animasyon özelliği yeniden aktif oluyor. Kapatmak için aynı işlemleri yeniden gerçekleştirmeniz gerektiğini belirtelim…

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy S7 Ne Kadar? başlıklı makalemizde Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge ve Samsung Galaxy S7 Edge fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.