iPhone Hafızası Nasıl Silinir?

iPhone hafızası nasıl boşaltılırPek çok iPhone fanatiği bulunsa da, bazen iPhone hafızası kullanıcılar için yeterli gelmeyebiliyor. Bu durumun nedeni genellikle 16 GB’lık cihazlar. Fotoğraf makinesi taşımayıp resim, ve videolarımızı iPhone’mizle çekmek, uygulamaları kullanmak, ve verilerini silememek, bir uygulamayı kullanabilmek için başka uygulamalardan yardım almak… gibi durumlar iPhone hafızasını dolduruyor. Peki iPhone hafıza temizleme işlemi nasıl yapılır? iPhone hafızası nasıl boşaltılır, iPhone hafızası nasıl silinir? Yazımız içerisinde sizlere bu sorunun yanıtını vereceğiz.

iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır?
iPhone Hafızası Nasıl Silinir?

iPhone hafıza temizleme işlemi için cihazınızın yedeğini almanız; ve sonra yedeği yeniden cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Ve şimdilik iPhone hafızası başka türlü temizlenmiyor. Peki bu işlemi nasıl yaparsınız?

• iPhone cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın, ve bilgisayardan iTunes uygulamasını açın.
• iTunes’te iPhone simgesine tıklayın.
• Şimdi Yedekle seçeneğine tıklayın.
• Yedekleme işleminin bitmesinden sonra, Yedeklemeyi Geri Yükle seçeneğine tıklayın.

iPhone hafıza temizleme işleminde bu uygulama ile, ortalama 2 GB boş alana sahip olacaksınız. Bu alan 1 GB ile 3 GB arasında değişiklik gösterebilir. Ve bu sırada, herhangi bir veri; ya da ayar kaybına da uğramayacaksınız…

Bir önceki yazımız olan iPhone 6s Kapanma Sorunu başlıklı makalemizde iPhone 6S, iPhone 6s kapanıyor ve iPhone 6s kapanma sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.