iPhone Neden Kilitleniyor? iPhone Kilitlenmesi Hakkında Bilgiler

iPhone kilitlenmesiBu yazımızda sizlere, iPhone neden kilitlenir, ya da iPhone neden kilitleniyor sorusunun yanıtlarından söz ederek iPhone kilitlenmesi ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de iPhone neden kilitlenir, ya da iPhone neden kilitleniyor diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım, iPhone kilitlenmesi hakkında bilgi edinelim:

iPhone neden kilitlenir? iPhone neden kilitleniyor? iPhone kilitlenmesini kısaca şu şekilde açıklayabiliriz: Hepimizin bildiği gibi bilgisayarlar zaman zaman kilitlenebilir. Bu kilitlenmenin nedeni donanımsal, ya da yazılımsal olabilir ki uygulamaların, hatta web tarayıcısının dahi bilgisayarları kilitlediği durumlar gözlemlenebilmektedir. iPhone kilitlenmesi de aynen bu şekilde gerçekleşmektedir. Belirli giriş, ve çıkış birimleri bulunan iPhone cihazların da bilgisayarlar gibi donanım, ve yazılımları bulunmaktadır. İçerisinde bulunan belirli uygulamalar, ve web tarayıcısı, iPhone neden kilitlenir, ya da iPhone neden kilitleniyor sorusunun yanıtı niteliğini taşıyabilir.
iPhone kilitlenmesi sorununu aşmak için ilk önce, cihazınıza en son neler yaptığınızı düşünmeniz gerekmektedir. En son bir uygulama mı yüklediniz? İşe ilk önce, o uygulamayı silmekle başlayın. Sonrasında hala iPhone neden kilitleniyor diyorsanız, daha önce yüklediğiniz uygulama, ve programları da kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bunun dışında, iPhone kilitlenmesi için yapılabilecek daha farklı şeylerin de bulunduğunu belirtmeliyiz, mesela:
iPhone kilitlenmesi durumunda yapılabilecek işlemlerden bir tanesi, cihazın tamamen yeniden başlatılmasıdır. Bu işleme iPhone Hard Reset adı verilmektedir. iPhone Hard Reset işlemini nasıl yapacağınızı sizlere şu şekilde açıklayabiliriz:
iPhone Hard Reset: Cihazın en üst kısmında bulunan açma kapama düğmesine, ve ortadaki yuvarlak tuşa aynı anda, ortalama 15 saniye basılı tutmanız gerekmektedir. iPhone Hard Reset işlemi bu kadar kolay olmakla birlikte, iPhone kilitlenmesini zaman zaman çözebilmektedir. Ve iPhone Hard Reset işleminin uygulanması, cihazınızdaki herhangi bir veri kaybına da neden olmayacaktır.
iPhone neden kilitleniyor diyen kişilerin zaman zaman denedikleri bir diğer yöntem de, iTunes üzerinden Update, ya da Restore işlemlerini gerçekleştirmektir. Ancak bu uygulamaları yaptığınız takdirde, cihazınızın tüm verileri kaybedeceğini belirtmemiz gerekmektedir, ve kesinlikle unutulmamalıdır.

4 thoughts on “iPhone Neden Kilitleniyor? iPhone Kilitlenmesi Hakkında Bilgiler

  1. Telefonum iphone 4S bu zamana kadar kilitlenmedi şu son 3 saattir kilitli parolamı doğru girdim 15dk sonra yeniden deneyin yazdı süre dolduktan sonra yeniden denedim 60 dakika sonra yeniden deneyin yazdı sürekli deniyorum ama süre artıyor ne yapmam gerekli

    1. Merhaba arkadaşım, daha fazla deneme yapmaya devam eder isen veri kaybına yol açabilir. Apple sistem güvenliği konusunda oldukça iddalı. Sizin girmeye çalıştığınız parola da bir eksik veya bir yanlışlık olması söz konusu, fakat doğru girdiğinize emin iseniz apple servisinden teknik destek almak durumundasınız.

  2. Merhaba benim iPhone 5’im tam 1 gun kilitli’dir ekrani siyah yani kapalli ama ortadaki dugmeye bastigimda siri konusuyo ve ne yapicagmi bilemiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.