iPhone Pil Ömrünün Uzatılması İçin iPhone Pil Ömrünü Uzatmak Adına Bilgiler

iPhone pil ömrünün uzatılmasıBu yazımızda sizlere, iPhone pil ömrünü uzatmak adına bazı bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. iPhone pil ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler ile, iPhone pil ömrünün uzatılması hakkındaki detaylara yazımız içerisinde ulaşabileceğinizi belirterek, hiç zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

iPhone pil ömrünün uzatılması adına yapılması gereken ilk işlem, ekran parlaklığının, görünülebilirlik derecesinde kısılması. %50’nin altında kullanmaya, ve özellikle, bulunduğunuz ortamın ışığına göre ayarlamaya dikkat ederseniz, iPhone pil ömrünün uzatılması sizin için daha kolay olacaktır.
iPhone pil ömrünün uzatılması için cihazın arka plan rengi olarak seçilen materyalin de koyu renk olması önemli. Parlaklık gibi açık renk arka planların da iPhone pil ömrünü uzatmak adına olumsuz etkiler yarattığını belirtmemiz gerekmektedir.
iPhone pil ömrünü uzatmak için yapılması gereken bir diğer şey, Wi-Fi olan yerde, ya da 3G ile işinizin olmadığı zamanlarda 3G işlevinin kapatılması olacaktır. 3G açık iken, siz iPhone ile iletişim halinde olmasanız dahi, o sürekli veri alımı gerçekleştirerek açık programları güncellediğinden dolayı iPhone pil ömrünün uzatılmasına kesinlikle olumlu etki göstermeyecektir.
iPhone pil ömrünü uzatmak için haritayı, ya da GPS’yi de gerekmedikçe kullanmayın. Unutmayın ki bu kullanımlar da iPhone pil ömrünü uzatmak için size olumlu etkilerde bulunmayacaktır.
iPhone pil ömrünün uzatılması için müzik, video, ya da oyun gibi gereksiz teferruatlardan da kaçılması gerektiği unutulmamalı. Kullanılmayan uygulamalar mutlaka kapatılmalı. Aksi halde fazla kullanılan RAM’in de iPhone pil ömrünü uzatmak için olumlu etki göstermediğini belirtmemiz gerekmektedir.
iPhone pil ömrünün uzatılması için dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da bluetooth’un kullanılmadığı zamanlarda kapalı tutulmasının gerekliliği olarak belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.