iPhone Uygulamaları Nasıl Silinir?

iPhone uygulamaları nasıl siliniriPhone, pek çok kişi tarafından tercih edilen, ve bunun için de belirli bazı nedenleri bir arada bulunduran bir Apple ürünü… Kimileri o kadar çok iPhone kullanmış; ve küçük ekran kullanmaya bu sayede alışmış ki, büyük ekranlı cihazlara geçmeyi göze alamıyor, kimileri için işletim sisteminin farklı olması, kimileri için ise marka… iPhone kullanımını cazip kılıyor. Ama iPhone açık kaynak kodlu bir cihaz değil. Bu nedenle, iTunes olmadan cihaza müdahale edebilmek çok da mümkün olmuyor. Fakat iPhone uygulamaları silme konusunda iTunes’in de bir fonksiyonu bulunmuyor. Her ne kadar kullanmasanız da iBooks, PodCast gibi iPhone uygulamaları cihazınızda gereksiz yer kaplıyor, ve kullanmadığınız için zaman zaman sinirinizi de bozabiliyor… Peki iPhone uygulamaları nasıl silinir? Yazımız içerisinde sizlere bu sorunun yanıtlarından söz edeceğiz…

iPhone Uygulamaları Nasıl Silinir?

Her şeyin öncesinde şunu belirtelim: iPhone uygulamalarının cihazlardan tamamen silinmesi gibi bir durum söz konusu değil. Yani, bu uygulamalar gözünüzün önünden kalkabilir, ama RAM’den yemeye, dahili hafızayı işgal etmeye devam edecekler. Ama, iPhone uygulamaları silme işlemini, onları masa üstünden kaldırarak gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone masa üstünde Faydasız, ya da Ekstra isimli bir klasör oluşturun; sonrasında, silmek istediğiniz tüm uygulamaları bu klasörün içerisine taşıyın. Siz klasörü açmadıkça, gereksiz iPhone uygulamalarını da görmemiş olacaksınız. Bununla birlikte, yakın zaman içerisinde gerçekleştirilecek bir güncelleme ile, bu uygulamaları masa üstünden silebilmenizin de olanaklı olacağını belirtmemiz gerekiyor, çünkü iTunes Meta üzerinde, bunun yapılabileceği bir açık bulunmuş durumda.

Söz konusu işlem ile de cihazınızdan iPhone uygulamalarını silmeyeceksiniz belki; ama gözünüzün önünde gereksiz yer kaplamalarını da önlemiş olabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.