iPhone Zil Sesi Nasıl Ayarlanır? iPhone Zil Sesi Yapma Bilgileri

iPhone zil sesi yapmaBu yazımızda sizlere iPhone zil sesi nasıl yapılır, iPhone zil sesi nasıl ayarlanır, ve iPhone zil sesi nasıl değiştirilir sorularının yanıtları arasında yer alan iPhone zil sesi yapma bilgilerini aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Pek çok kişi iPhone zil sesi nasıl yapılır sorusunun yanıtını araştırmadığından, ve iPhone zil sesi yapma da tek bir dokunuşla gerçekleştirilmediğinden dolayı, iPhone zil sesi yapma sayesinde, herkesten farklı olacağınızı belirtmemiz gerekmektedir. Peki iPhone zil sesi nasıl ayarlanır? iPhone zil sesi nasıl değiştirilir? İşte bu konuda bilmeniz gerekenler:

iPhone zil sesi nasıl yapılır, iPhone zil sesi nasıl ayarlanır, iPhone zil sesi nasıl değiştirilir? iPhone zil sesi yapma: Bunun için ilk olarak bilgisayarınıza, iTunes’in en güncel sürümünü yüklemeniz, sonrasında da iTunes’i açmanız gerekiyor. Burada, sırası ile, Düzen, sonrasında da Tercihler’e gitmeli, ardından da Genel’de Ses Tonları seçeneğini aktifleştirmelisiniz. Bunun ardından ise işlemi kaydetmeli, ve sonrasında sayfayı kapatmalısınız.
iPhone zil sesi nasıl ayarlanır dediğiniz şarkıyı seçmeli, sonrasında ise sağ tıklayarak Bilgi Ver seçeneğine gelmelisiniz. Karşınıza bir pencere çıkacak. Buradan Seçenekler’e, üst sekmelerden tıklamanız gerekiyor. Burada, iPhone zil sesi yapma için, şarkının nerede başlayıp nerede bitmesini istediğinizi belirlemeniz gerekiyor, ve bu başlama ile bitiş arasındaki geçen zamanın da kırk saniye olması gerekiyor. Belirleme işlemini burada, süreye göre gerçekleştirmelisiniz. Başlangıç, ve bitiş için belirtilen kutucukları işaretleyerek, arada kırk saniye bulunacak şekilde, şarkının başlamasını istediğiniz dakika, saniye, ve saliseyi, sonrasında da şarkının biteceği dakika, saniye, ve saliseyi yazmanız, sonrasında da Tamam’a tıklamanız gerekiyor.
iPhone zil sesi nasıl değiştirilir dediğiniz, ve gerekli ayarlamaları yaptığınız şarkının üzerinde sağ tıklayarak AAC Sürümünü Yarat’a tıklamanız gerekiyor. AAC sürümü hemen yaratılacak, ve iPhone zil sesi yapma için seçtiğiniz şarkının hemen altında yer alacaktır. Buradaki sürenin 40:00 saniyeden çok olmadığından emin olmanızın sonrasında, AAC sürümüne gidip burada sağ tıklıyor, ve Windows Gezgini’nde Göster seçeneğini işaretliyorsunuz. Sonrasında bir İnternet Explorer penceresi açılacak, ve burada m4a uzantısı bulunan bir müzik dosyası göreceksiniz. Bu dosyanın üzerine sağ tıklayarak dosyanın uzantısını m4r olarak değiştirin. Bunun ardından, Windows Gezgini’ndeki klasörü sürükleyerek iTunes Arşiv’deki Ses Tonları’nın içerisine atmalısınız. Burada bir dosya oluşacak. Bu oluşan dosyayı, Aygıtlar’daki Ses Tonları’na atacaksınız.
iPhone zil sesi yapma adına artık cihazınızdan, Zil Sesleri’ne gelerek, hazır olan müziğinizi iPhone zil sesi şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iTunes İle iPhone Yedekleme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde iPhone nasıl yedek alınır, iPhone nasıl yedeklenir ve iPhone yedek alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.