iTunes İle iPhone Yedekleme Nasıl Yapılır?

iPhone yedekleme nasıl yapılırBu yazımızda sizlere, iPhone yedekleme nasıl yapılır, iPhone nasıl yedeklenir, ve iPhone nasıl yedek alınır şeklindeki soruların yanıtlarından, iTunes için söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de iPhone cihazınıza, ya da iPad, veya iPod’unuza format atmak durumunda iseniz; ve iPhone yedekleme nasıl yapılır diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden iPhone yedek nasıl alınır sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşmaya başlayalım:

iPhone nasıl yedeklenir, iPhone nasıl yedek alınır, iPhone yedekleme nasıl yapılır? iTunes ile iPhone yedek alma işlemini gerçekleştirmek için, her şeyin öncesinde iCloud yedeklemenin kapalı olması gerektiğini bilmelisiniz. iTunes’de, Aygıtlar’da iOS Aygıtı’na sağ tıklanarak, Yedekle’nin seçilmesi gerekmektedir.
Ya da, iTunes kullanarak iPhone yedek alma işlemi şu şekilde de gerçekleştirilebilmektedir: iTunes’in son sürümünün yüklü olduğu bir bilgisayara ilk olarak iPhone’un bağlanması gerekmektedir. Sonrasında Dosya menüsüne tıklanır. Buradan ise, Aygıtlar, ve sonrasında da Yedekle’ye gidilmesi gerekmektedir.
iPhone yedek alma işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştiğini öğrenmek isteyenlerin yapması gereken işlem şudur: iTunes’te Tercihler’e tıklanır: Aygıtlar’a gidilir. Burada, iPhone cihazınızın adı ile birlikte, iPhone yedek alma işlemini gerçekleştirdiğiniz tarih, ve saati görebiliyorsanız, iPhone yedek alma işlemi tamamlanmış demektir.
iPhone yedek alma işlemi ile yedeği alınan ögeleri şu şekilde özetleyebiliriz: Zil sesi, mesajlar, Ana ekran düzeni, Uygulama düzeni, uygulama verileri, iPhone ayarları, videolar, fotoğraflar, kitaplar, uygulamalar, Televizyon showları, müzikler… iPhone yedek alma işlemi daha çok satın alınan uygulamalar; ve dosyalar için gerçekleştirilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Telefonum WiFi'den İnternete Girmiyor Diyenler İçin Android WiFi Sorunu Çözümü başlıklı makalemizde Android DNS ayarları değiştirme, Android WiFi sorunu ve Android WiFi sorunu çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.