Kalemli Telefonlar Hakkında Bilgi

kalemli dokunmatik telefonlarPiyasaya şöyle bir göz attığımızda yüzlerce belki de binlerce farklı akıllı telefon modeli görebiliriz. Her kullanıcı öncelikli ihtiyaçlarına göre değişmekle birlikte kendisi için en uygun olan akıllı cihazı seçerek satın almaktadır. Ekranı büyük olan cihazlar, daha çok iş hayatına yönelik cihazlardan olup bu cihazların seçiminde özelliklerinin yanı sıra kalemlerinin de aranan nitelikte olması önem taşır. Kullanım esnasında rahatlık ve kaliteli bir kullanım deneyimi sunması, kalemli telefonlar için en önemli özelliklerden olmaktadır.

Kalemli dokunmatik telefonlar, genel olarak 5 inç ve üzeri cihazlar olmaktadır. Bazı yerlerde phablet olarak da adlandırılmaktadır. Dokunmatik kalemler bir diğer adıyla Stylus, iş dünyasında, grafikerlerde, tasarımcılarda ve yönetici asistanlarında olmazsa olmazlardandır. Bazı kimseler için de tamamen kişisel kullanım açısından tercih edilmektedir.

Kalemli dokunmatik telefon kullanmak isteyen kişiler bazen telefonla birlikte gelen kalemi beğenmeyerek kendilerine has yeni bir kalem almayı tercih etmektedir. Kullanım amacına ve el yatkınlığına bağlı olarak bazı özelliklerin de olmasını tercih ederek yeni bir dokunmatik ekran kalem satın almaktadır. Şöyle ki:

– Paslanmaz ve parlak çelik ya da krom kaplama,
– İnce uç,
– Kapasitif dokunmatik telefonlarla uyumlu
– Kullanım esnasında kırılmayı ve kaymayı engelleyen yağlanma özelliği

Kalemli telefonlar ve fiyatları oldukça geniş bir aralıkta seyretmektedir. Ortalama 2000 TL civarından başlayan kalemli telefon fiyatları 3 bin TL ye kadar çıkabilmektedir. Yani cihazın özelliklerine göre değişken fiyat aralığında olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Nokia İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Nokia 5800 internet paylaşımı, Nokia e72 internet paylaşımı ve Nokia internet paylaşımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.