Kırılmaz Ekran Filmi

kırılmaz ekran filmiAkıllı telefonlarda en önemli aksesuarlardan birisi ekran filmidir. Ekranın orijinal halinde kalması, çizilmelere ve sürtünmelere karşı korumaya alınması amacıyla ekran filmi çekeriz. Bu şekilde yaparak ekranın çizilmelere karşı korunabilmesi için ekran filmi çektiriyoruz. Peki, ekranı çizilmelere karşı korumanın yanı sıra darbelere ve hatta kırılmalara karşı koruyabiliyor muyuz? Kırılmaz telefon filmi ile oldukça hayal gibi görünen bir durum gerçekleşmiş oldu. Nano teknoloji ile üretilen kırılmayan telefon filmi, ekranı darbelere karşı koruyarak kırılmasına engel olmaktadır.

Çok büyük paralar vererek aldığımız bir telefonu kılıfı ile dahi kullanırken kırılmalara karşı da korumak isteriz. Özellikle üst model cihazları alırken büyük paralar vermekteyiz. Bu durumda kırılmayan telefon filmi almak adeta büyük bir adım atmak demektir. Sadece çizilmelere karşı dayanıklı olan ekran filmleri ince jelatinden üretilmektedir. Ekranı çizilmeye karşı korumanın dışında pek bir işe yaramamaktadır. Telefon kılıfları ise telefonun kasasını korumak amacıyla üretilmektedir. Fakat her ikisi de telefonu darbelerden ve kırılmalardan koruyamamaktadır.

Bu hususları göz önünde bulundurduğunuzda telefonu kırılmalara karşı korumak için gerçek nano teknolojik malzemeden üretilmiş hakiki kırılmaz ekran filmi almak gerekecektir. Bu konuda ciddi anlamda çok iyi olan birkaç tane firma bulunmaktadır. Dafoni ve Spigen gibi dünyaca ünlü üreticiler 8-9 H sertliğinde kırılmayan telefon filmi üreterek müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Gorilla Glass malzemeden dahi çok daha fazla dayanıklı olan bu ürünleri bıçak gibi kesici ve delici aletlerle bile çizemezsiniz. Bu kadar sert olmasına karşın dokunma hassasiyetinde en ufak bir sıkıntı olmamaktadır. Düşmelerde darbeleri kendi içerisinde asimile ederek telefonu korur.

Bir önceki yazımız olan Ekran Rengi Değişti başlıklı makalemizde ekran rengi, ekran rengi değişti ve ekran rengini değiştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.