LG G5 Kamerası Nasıl?

LG G5 KAMERASİ NASİLLG G5 kamerası dahili olarak, yani arka tarafta çift olduğu için, hem cihazın arka tarafı gözümüze daha şık göründü; hem de LG G5 kamerası çift olduğundan dolayı bu cihaz bize daha cazip geldi, ve bu nedenle, yeni akıllı telefon alma hakkımızı LG G5‘ten yana kullanmayı tercih ettik. Ama, aslında çoğumuz, LG G5 kamera özellikleri hakkında yeteri kadar bilgi sahibi değiliz. LG G5 kamerası nasıl, tam olarak bilmiyoruz. Birlikte öğrenmeye ne dersiniz?

LG G5 Kamera Özellikleri

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, cihazın arkasında iki kamera mevcut. Bunlardan birinin çözünürlüğü 16 MegaPiksel iken, diğerinin çözünürlüğü ise 8 MegaPiksel. 16 MegaPiksel olan kamera lensinin diyafram genişliği f/1.8 iken, 8 MegaPiksel olanın diyafram genişliği f/2.4; ve bu kamera, 135 derece açıya sahip. Söz konusu kameralar çift tonlu LED flaş, OIS; ve lazer otofokus desteği ile geliyor. Peki neden LG G5 kamera özellikleri arasında çift kamera önemli?

Her şeyin öncesinde, LG G5 kamerası ile çektiğiniz fotoğraflar, ışığın az olduğu yerlerde de düzgün oluyor. Bunun yanında, 135 derecelik açı, bizlere, ortam derinliği sağlama avantajı sunuyor; ve bu da şu anlama geliyor: LG G5 kamerası ile çekilen fotoğrafların odak noktasını değiştirebilmek mümkün oluyor.

LG G5 kamerası ön tarafta ise, 8 MegaPiksel çözünürlük ile geliyor, ve Full HD kalitesinde videolar çekebiliyor. Peki bu özelliklere göre, LG G5 kamerası nasıl?

LG G5 Kamerası Nasıl?

Yapılan test sonuçlarına göre, LG G5 kamerasının almış olduğu puan 86… Bu puan, video için 82, fotoğraf için ise 88 olarak netleştirildi. Bu sonuçlar ise şunu gösterdi: LG G5, en iyi kameraya sahip telefonlar sıralamasında, kendine 5. sırada yer bulabildi… Peki LG G5 kamerasından daha iyi olan telefon kameraları hangileri?

HTC 10, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S6 edge+ ve Sony Xperia Z5 kameraları LG G5 kamerasından daha iyi… Samsung Galaxy Note 5 ve Samsung Galaxy S6 edge kameraları ise LG G5 ile eş değerde kameralar olarak karşımıza çıkmakta.

Peki LG G5 kamerası neden iyi puan aldı; ya da neden kötü puan aldı? Değerlendirmelere de bakmak istersek: Cihaz kamerası, hızlı; ve hassas odaklanma özelliğine sahip. Her şartta güzel çekimler gerçekleştirebilmekte. Beyaz renk gösterimi her koşulda doğru şekilde gerçekleştirilirken, çekimler sırasında detayların korunması da, bir diğer olumlu özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Peki ya olumsuz yönleri? Düşük ışıkta hafif gölgelenmeler söz konusu olabiliyor. HDR çekimlerde; ve parlak ışıkta, renklerde gürültü oluşumu, düşük ışıkta detayların kaybolabilmesi… söz konusu olumsuzluklar listesinde yer alabilmekte. Peki ya video çekimleri?

Video çekimlerindeki olumlu yönler şu şekilde: Parlak ışıkta detayların korunması, odaklanmanın hızlı gerçekleşmesi, stabilizasyonun parlak ışıkta iyi olması… Olumsuzluklar ise: ışığın düşük olduğu çekimlerde, renklerde gürültü oluşumu, beyaz dengesinde stabilizasyon problemleri, yine beyaz ışıkta detayların kaybolması…

İşte iyisiyle kötüsüyle LG G5 kamerası… Karar sizin…

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Note 7 Ne Zaman Çıkacak? başlıklı makalemizde Samsung Galaxy Note 7, Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak ve Samsung Galaxy Note 7 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.