LG G5 Ne Zaman Çıkıyor?

LG G5 ne zaman çıkıyorMWC 2016’da tanıtımı gerçekleştirilen LG’nin amiral gemisi LG G5, özellikle çift kamerası, ve modüler yapısı ile, tüm dünyada çok konuşulan akıllı telefonlar arasında yer almayı başardı. Yeni akıllı telefon almayı düşünenler LG G5 ne zaman çıkıyor, ülkemizde LG G5 ne zaman tanıtılacak… gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladı. Biz de bu nedenle LG G5 Türkiye tanıtım tarihini sizlere açıklamak istedik…

LG G5 Ne Zaman Tanıtılacak?

LG G5 tanıtımı zaten MWC 2016’da, yani Mobil Dünya Kongresi’nde gerçekleştirilmişti. Ancak, Türkiye’nin de, beklenen satış rakamları yüksek olan LG G5’i bir etkinlikle tanıtması gerekiyordu, ve bu tarih 15 Mart 2016 olarak açıklandı… Söz konusu tanıtım sonrasında, LG G5 ne zaman çıkıyor sorusunun yanıtı, ve LG G5 fiyatı ile ilgili bilgiler de netlik kazanacak… Peki neden LG G5 bu denli merak ediliyor? Gelin kısaca LG G5 özelliklerini gözden geçirelim:

LG G5 özellikleri arasında ilk olarak ekrandan söz etmek istersek, IPS teknlojisinin geliştiricilerinden olan LG, bu cihazında 5.3 inç ekran kullanıyor; ve bu ekranda Quad HD ekran çözünürlüğü sunuyor. SnapDragon 820 telefonlar arasında yer alan LG G5’in işlemci hızı 2.2 GHz. Adreno 530 da LG G5’in grafik birimi…

LG G5 özellikleri arasında yer alan dahili hafıza 32 GB, ve buna ek olarak cihazda MicroSD kart kullanımı da gerçekleştirebilirsiniz. 4 GB LPDDR4 RAM ile desteklenen LG G5, arkada 16 MegaPiksel, ve 8 MegaPiksel olmak üzere, flaşlı iki kamera, önde ise 8 MegaPiksel kamera bulunduruyor. 159 gram ağırlığındaki cihazın inceliği ise 7.7 milimetre.

LG G5’te Android 6.0 işletim sistemi kullanılıyor.

Bir önceki yazımız olan SnapDragon 820 Telefonlar başlıklı makalemizde SnapDragon 820, SnapDragon 820 kullanacak telefonlar ve SnapDragon 820 telefonlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.