LG P705 Hard Reset

LG-P705-Optimus-L7Ülkemizdeki akıllı cihaz piyasasında hatrı sayılır bir paydası olan LG’nin, bu başarısında LG P705 model cihazının önemli bir yeri bulunmaktadır. LG P705 özellikleri ve fiyatı açısından orta seviyeli bir telefon olması hasebiyle pek çok kimse tarafından satın alınabilir durumdadır. Bu da cihazın ülkemizde çok satmasının başlıca nedenlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda LG P705 özellikleri ile ilgili kısaca bir açıklama yaptıktan sonra bu cihaza format nasıl atılır, hard reset nasıl yapılır ve root işlemi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

LG P705 Özellikleri: 1 Ghz işlemciye sahip olan bu cihazda 5 MP çözünürlüğünde arka kamera ve 3G bağlantısını destekleyen ön kamera bulunmaktadır. Ayrıca 3 GB dahili hafıza ve 32 GB’a kadar da arttırılabilir belleği bulunuyor. 4.3 inç büyüklüğündeki geniş ekranı için 1700 mAh gücündeki batarya yetersiz gibi görünse de gündelik kullanım için gayet uygundur.

LG P705 Format: LG P705 format atmak için en kısa ve uygun yol fabrika ayarlarından sıfırlamaktır. Bunun için Ayarlar > Gizlilik > Fabrika Verilerini Sıfırla yolu izlenebilir.

LG P705 Hard Reset : Bu şekilde formatlamak için bataryadaki şarj seviyenizin en az % 60 olmasına dikkat edin. Telefonunuzu kapattıktan sonra Açma tuşu ile Ses azaltma tuşuna aynı anda basın ve titreşim geldikten sonra bırakın. Ekranda LG logosunu gördükten sonra biraz daha basın ve aynı anda tüm tuşları bırakın. Recovery ekranına geldikten sonra Wipe data/ factory reset’e gelip menü tuşuna basın. Açılan ekrandan Yes i seçtikten sonra Reboot System Now’ı seçerek Menü tuşuna basın. Bu işlemin ardından bir süre sonra telefonunuza yaptığınız hard reset işlemi sona erecektir.

LG P705 root: LG P705 root yapma sonucu garanti dışı kalacaktır ve tüm verileriniz de silinecektir. Bunun için yedek almanız önerilir. Şarjınızın da en az % 50 olmasına dikkat edin. Ayarlar menüsünden USB ayıklama modunu etkinleştirdikten sonra cihazınız artık root için hazır olacaktır. Root işlemi profesyonel bir kişi tarafından yapılmalıdır. Gerek uygun dosyaların indirilmesi gerekse bu dosyaların kurulması aşamaları önemlidir. Yapılacak olan bir hata cihazınızı geri dönüşü olmayan bir sıkıntıya sokabilir.

Bir önceki yazımız olan Telefonun WiFisi çalışmıyor başlıklı makalemizde telefonun WiFisi açılmıyor, telefonun WiFisi bozuldu ve telefonun WiFisi çalışmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.