Lumia 3G Görüntülü Konuşma İçin Skype

Lumia 920 3G görüntülü konuşmaBu yazımızda sizlere Lumia 3G görüntülü konuşma hakkında bilgi vereceğiz. Lumia telefonda yapılacak olan görüntülü aramalar internet üzerinden yapılmaktadır. Bu da Skype uygulaması ile mümkündür. Bunun için öncelikle telefonunuza Skype uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. İndirme işlemini ‘Windows Phone Mağaza’ bölümünden yapabilirsiniz. Skype uygulamasını telefonunuza indirdiğiniz takdirde sizden Microsoft hesabıyla giriş yapmanız istenmektedir. Microsoft hesabıyla giriş yaptığınız zaman eğer bir Skype hesabınız varsa onunla giriş yapabilirsiniz aksi takdirde sistem size otomatik olarak bir Skype hesabı oluşturacaktır.

Microsoft hesabını girdikten sonra Skype hesabı da girerseniz sistem bu iki hesabı otomatik olarak birleştirmektedir. Bu sayede Microsoft hesabınızdaki kişilerle iletişim kurabilirsiniz. Giriş işlemi başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra eğer önceden Skype kullanmış iseniz önceki kişi listeniz gelecektir. Eğer Skype’ı ilk defa kullanıyorsanız yeni kişi ekleyerek devam edebilirsiniz.

Bütün bu işlemlerden sonra bilinmesi gereken bir diğer önemli konu aynı işlemlerin görüntülü görüşme yapılmak istenen kişinin telefonu için de gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Buraya kadar herhangi bir sorun yoksa kişi listesinde ekli kişide yeşil simge varsa video kamera simgesine tıklayarak görüşme başlatılabilir. Bu işlemler Lumia 920 3G görüntülü konuşma ve Lumia 620 3G görüntülü konuşma modelleri ile de yapılabilir. Görüldüğü gibi artık teknolojinin gelişmesiyle birçok işlem rahat bir şekilde yapılabilir. Siz de yukarıdaki adımları izleyerek sevdiklerinizle görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Geçmişten Günümüze Nokia Cep Telefonları başlıklı makalemizde Nokia cep telefonları, Nokia cep telefonları modelleri ve Nokia cep telefonları tuşlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.