Nokia 1320 Hard Reset

Nokia 1320 hard resetGeçtiğimiz yılın en popüler Nokia telefonlarından birisi olan Nokia 1320’yi ele alıyoruz. Yazımızın devamında Nokia 1320 görüntülü konuşma, hard reset ve cihazın özelliklerine dair detaylı bilgi bulabileceksiniz. İlk olarak Nokia 1320 özellikleri ile ilgili öne çıkan özelliklerden bahsedelim. Windows Phone 8 işletim sistemi yüklü olan cihazın 1 GB RAM belleği bulunuyor. 720 x 1280 çözünürlüğündeki IPS LCD ekranı ile dev ekranın ve kaliteli görüntülemenin tadına doyamayacaksınız. 5 MP arka kamera olmasına karşın ön kamera VGA olarak tasarlanmış. Bu da Nokia 1320 görüntülü konuşma için düşük çözünürlük demek oluyor. Fakat orta halli bir cihaz için iş görür nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Dahili 8 GB belleği bulunan bu cihazın hafızasını microSD desteği ile 64 GB ye kadar arttırabilirsiniz.

Gelelim Nokia 1320 hard reset nasıl atılır sorusuna. Telefon açılmadığında, yavaşladığında ya da virüs bulaştığında format atmak en doğru çözüm olmaktadır. Bu gibi sıkıntılarla karşılaştığınız zaman telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmeniz yani hard reset atmanız gerekecektir. Bu esnada telefonunuzda bulunan tüm bilgileriniz, fotoğraflarınız, yüklediğiniz uygulamalar vb. tüm verileriniz kaybolacaktır. Format atma işlemine başlamadan önce şarj seviyenizin en az % 50 olduğuna dikkat edin.

Nokia 1320 hard reset atmak için Menü > Ayarlar > Hakkında > Telefonu Sıfırla yolunu izleyin. Bu şekilde yaptığınızda cihazınız fabrika ayarlarına dönecektir. Bir diğer yöntemde ise öncelikle telefonunuzu kapatın. Ses azaltma tuşuna ve telefonu açma tuşuna aynı anda basın. Ekranda ünlem işareti gördükten sonra menüler gelecektir. O esnada sırasıyla Sesi azaltma, açma ve tekrar sesi azaltma tuşuna birer kez basın. Bu işlemlerin ardından cihazınız formatlanmaya başlayacaktır. Son olarak yeniden başlattığınızda telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönmüş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Proximity Sensör Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Proximity Sensör, Proximity Sensör nasıl kullanılır ve Proximity Sensör ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.