Nokia İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Nokia internet paylaşımıGünümüzde teknolojik açıdan bakıldığında akıl almaz bir seviyeye geldiğimizi söyleyebiliriz. Son kullanıcı olarak bizler başta cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar gibi son teknolojik ürünlerle gündelik hayatımızı devam ettirmekteyiz. Bu cihazlarla iş hayatımızı, günlük yaşantımızı sürdürüyoruz ve bunu yaparken de genellikle internet kullanıyoruz. İnternet olmadığında ise bu cihazlar pek işe yaramıyor zaten. Kullanılan internet kablosuz internet değilse ve GSM operatörlerinden alınan kotalı internet paketi ise kısa süre sonra bitmektedir maalesef. Bu durumda ortamda kablosuz ağ yoksa ve internet ihtiyacı da varsa internet paketi olan bir cihazın interneti paylaşıma açılarak diğer cihazlar tarafından kullanılabilmektedir. Örneğin Nokia internet paylaşımı yapılarak ortamda bulunan kablosuz özellikli tüm cihazlar bu interneti kolaylıkla kullanabilecektir. Genel olarak Nokia telefonlarında Ayarlar menüsünde İnterneti Paylaş, Kişisel Erişim Noktası Oluştur ya da Taşınabilir WiFi Alanı gibi isimlerle anılmaktadır. Aktifleştirildiği zaman tıpkı bir modem gibi etrafına internet erişimi sağlayan sinyaller yayacaktır.

Nokia cep telefonları arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de 5800’dır. Nokia 5800 internet paylaşımı diğer modellere nazaran biraz daha farklı olmaktadır. Bunun için iki farklı yol izlenebilir. Eğer kablolu bir bağlantı yapılacaksa Ovi Suite programını öneririz. Eğer kablosuz internet erişimi sağlanacaksa bu sefer de Joikospot programını kullanmanızı öğrenilir. Her iki yöntemle de cihazınızın modem olarak kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

En çok satan bir diğer Nokia modeli de E 72 ‘dir. Nokia E 72 internet paylaşımı da tıpkı 5800‘da olduğu gibi kablolu veya kablosuz olarak yapılabilmektedir. Bu cihazda internet paylaşımı yapmak için benzer programlar gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Telefonu USB Flash Driver İle Açın başlıklı makalemizde telefon neden açılmaz, telefonun açılmaması ve USB flash driver hakkında bilgiler verilmektedir.

Sohbete katılın

4 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.