Nokia Lumia 520 Telefon Kilidi Hakkında Bilgiler

Nokia Lumia 520 telefon kilidiBu yazımızda sizlere Nokia Lumia 520 ile ilgili bilgi vererek, Nokia Lumia 520 telefon kilidi hakkındaki ayarları nasıl gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Nokia Lumia 520 telefon kilidi ayarlama; ya da Nokia Lumia 520 telefon kilidi kapatma gibi bilgileri edinmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:

Nokia Lumia 520 telefon kilidini ayarladığınızda, telefonunuzu sizden hariç herhangi birinin açmasını, kullanmasını, görmesini istemediğiniz şeyleri görmesini engellemiş olursunuz. Nokia Lumia 520 telefon kilidi kodunu bilmeyen herhangi birisi, kodu girmeden sizin telefonunuza erişim sağlayamaz. Peki bu ayarı gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler neler?
İlk olarak Menü’den Ayarlar’a, sonrasında da Kilit Ekranı’na gidin. Telefon Kilidi Kodu Etkinleştirin yazan yere tıklayın. Parola’nın yanında yer alan göstergeye bir kaç kere basarak, istediğiniz parola ekranının gelmesini sağlayın. Parola yazan yere, istediğiniz telefon kilidini yazın. Parolayı Onaylayın yazan yere yeniden aynı parolayı yazın, sonrasında da Tamam’a tıklayın.
Nokia Lumia 520 telefon kilidi kapatma ise, telefonunuzu sizden başkasının görmesinde herhangi bir sakıncanın bulunmadığı, ya da telefon kilidi kodunu girmekten sıkıldığınız durumlarda gerçekleştirmeniz gereken şey. Yine Menü’den Ayarlar’a, sonrasında da Telefon Kilidi Kodu Kullanımını Devre Dışı Bırak yazan yere tıklayın. Parola ekranı gelene kadar, yine, Parola yazan yerin yanındaki göstergeye dokunun. Sonrasında telefon kilidini girerek Tamam tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Telefonum Neden Açılmıyor Sorusunun Alternatif Yanıtları başlıklı makalemizde Android telefonumu açamıyorum, telefonum neden açılmıyor ve telefonumu açamıyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.