iPhone 6 Plus Ve iPhone 6 Plus Özellikleri

iPhone 6 PlusBu yazımızda sizlere iPhone 6 Plus hakkında bilgi aktarımında bulunarak iPhone 6 Plus özelliklerinden söz edip, iPhone 6 Plus incelemesini kısaca gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de iPhone 6 Plus hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, zaman kaybetmeden iPhone 6 Plus özelliklerine bakıp, iPhone 6 Plus incelemesini gerçekleştirmeye başlayalım…

Nano SIM ile çalışan iPhone 6 Plus’un inceliği 7.1 milimetre, ağırlığı ise 172 gramdır. iPhone 6 Plus’da parmak izi tanıma özelliği bulunmakla birlikte, LED Backlit IPS LCD kapasitif dokunmatik ekranda 16M renk desteğinin sunulduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. 5.5 inç ekranı bulunan iPhone 6 Plus özellikleri arasında yer alan ekran çözünürlüğü Full HD’dir. iPhone 6 Plus incelemesine göre cihazın ekran ppi değeri 401 olarak belirtilmektedir.
iPhone 6 Plus özellikleri arasında yer alan dahili hafıza seçenekleri, 16 GB, 64 GB, 128 GB olmak üzere üç tanedir. MicroSD kart kullanımı iPhone 6 Plus içerisinde gerçekleştirilmemektedir. Cihazda 2 GB RAM bulunmaktadır. Bağlantı alternatifleri GPRS, EDGE, 452Mbps bağlantı hızı, Wi-Fi, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth 4.0, Dual-Band, NFC, USB2.0… şeklinde belirtilmekte iken, dahili kamerası 8 MegaPiksel olan, otomatik odaklanma, optik resim stabilizasyonu, çift LED aydınlatma özelliklerine sahip bulunan iPhone 6 Plus özellikleri arasında yer alan görüntülü konuşma için kullanılan ön kameranın çözünürlüğü ise 1.2 MegaPiksel olarak belirtilmektedir.
iPhone 6 Plus içerisinde iOS 8 işletim sistemi yüklü olarak gelmekte olup, Apple A8 çift çekirdekli 1.4 GHz Cyclone işlemci; ve PowerVR GX6650 geafik işlemciyi de içerisinde bulundurmaktadır. iPhone 6 Plus incelemesine göre cihaz ile 384 saat bekleme, 24 saat konuşma yapılabilirken, 80 saat de müzik dinlenebilmektedir..

Bir önceki yazımız olan Avea iPhone 5s Kampanyası Ve iPhone 5s Fiyatı Hakkında Bilgiler başlıklı makalemizde Avea iPhone 5s kampanyası, iPhone 5S ve iPhone 5S fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.