iPhone 6 Plus Ve iPhone 6 Plus Özellikleri

iPhone 6 PlusBu yazımızda sizlere iPhone 6 Plus hakkında bilgi aktarımında bulunarak iPhone 6 Plus özelliklerinden söz edip, iPhone 6 Plus incelemesini kısaca gerçekleştireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de iPhone 6 Plus hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, zaman kaybetmeden iPhone 6 Plus özelliklerine bakıp, iPhone 6 Plus incelemesini gerçekleştirmeye başlayalım…

Nano SIM ile çalışan iPhone 6 Plus’un inceliği 7.1 milimetre, ağırlığı ise 172 gramdır. iPhone 6 Plus’da parmak izi tanıma özelliği bulunmakla birlikte, LED Backlit IPS LCD kapasitif dokunmatik ekranda 16M renk desteğinin sunulduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. 5.5 inç ekranı bulunan iPhone 6 Plus özellikleri arasında yer alan ekran çözünürlüğü Full HD’dir. iPhone 6 Plus incelemesine göre cihazın ekran ppi değeri 401 olarak belirtilmektedir.
iPhone 6 Plus özellikleri arasında yer alan dahili hafıza seçenekleri, 16 GB, 64 GB, 128 GB olmak üzere üç tanedir. MicroSD kart kullanımı iPhone 6 Plus içerisinde gerçekleştirilmemektedir. Cihazda 2 GB RAM bulunmaktadır. Bağlantı alternatifleri GPRS, EDGE, 452Mbps bağlantı hızı, Wi-Fi, Wi-Fi Hotspot, Bluetooth 4.0, Dual-Band, NFC, USB2.0… şeklinde belirtilmekte iken, dahili kamerası 8 MegaPiksel olan, otomatik odaklanma, optik resim stabilizasyonu, çift LED aydınlatma özelliklerine sahip bulunan iPhone 6 Plus özellikleri arasında yer alan görüntülü konuşma için kullanılan ön kameranın çözünürlüğü ise 1.2 MegaPiksel olarak belirtilmektedir.
iPhone 6 Plus içerisinde iOS 8 işletim sistemi yüklü olarak gelmekte olup, Apple A8 çift çekirdekli 1.4 GHz Cyclone işlemci; ve PowerVR GX6650 geafik işlemciyi de içerisinde bulundurmaktadır. iPhone 6 Plus incelemesine göre cihaz ile 384 saat bekleme, 24 saat konuşma yapılabilirken, 80 saat de müzik dinlenebilmektedir..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.